Ліга чемпіонів. 3-й кваліфікаційний раунд.  Приємна сенсація від «Хіміка»

Южненська команда на характері здолала у Чехії місцевий «Оломоуц» 

 

Відверто кажучи, проводжаючи «Хімік» до Чехії, навіть найпалкіші його уболівальники навряд чи були впевнені в успішному фіналі цього вояжу. Адже попередній виїзний поєдинок южненок у Хорватії показав, що в чужий стінах вони психологічно почуваються дуже некомфортно, і через цю саму некомфортність припускаються маси помилок. Варто відзначити, що в Оломоуці підопічні Євгена Ніколаєва також не обійшлися без локальних ігрових провалів, через що, власне, якраз і віддали першу та третю партії. Однак, що дуже приємно, у трьох інших перевага наших дівчат була, що називається, від і до, у тому числі й на тай-брейку. Звідси й намалювалася дуже важлива перемога, яка робить шанси «Хіміка» на історичний вихід до групового турніру Ліги чемпіонів напрочуд реальними…

 

«ОЛОМОУЦ» (Чехія) – «ХІМІК»

2:3 (25:22, 12:25, 25:23, 20:25, 13:15)

 

«Оломоуц»: Годанова (набрала 9 очок), Трнкова (6), Орвошова (26), Мічалікова (9), Бежандольска (14), Дудова; Ставінохова (л), Кулова (л), Хендлі (3), Бурбелюк (1), Струшкова (5), Казаченка (1), Амброзова. Тренер – Петр ЗАПЛЕТАЛ.

 

«Хімік»: Степановська (11), Бойко (25), Маєвська (10), Скрипак (7), Козлова (19), Фролова (11); Нємцева (л), Микитюк. Тренер – Євген НІКОЛАЄВ.

 

Судді: Йокелайнен (Фінляндія), Шимпл (Словаччина).

Тривалість матчу: 122 хв. (28+22+28+24+20).

 

Кращі гравці (за версією ФВУ): Орвошова – Скрипак.

 

22 жовтня. Оломоуц. Univerzita Palackeho. 1000 глядачів.

 

Якщо бути абсолютно відвертим, то слід визнати, що «Хіміку» із жеребкуванням у кваліфікаційній стадії Ліги чемпіонів відчутно підфартило. Адже і хорватська «Младость», і чеський «Оломоуц» - явно не гранди континентального масштабу, і навіть не ті, хто спроможний складати їм гідну конкуренцію. Тому підсвідомо не залишало відчуття, що обіграти обидві ці команди южненському колективу цілком по силах. І підопічні Євгена Ніколаєва підтвердили це саме відчуття вже на добрих 75 відсотків, зробивши три неоднозначні, проте, в цілому, успішні кроки до історичного виходу у груповий раунд престижних змагань. Останній із них – якраз в Оломоуці…

 

Взагалі, місцева команда, як і «Хімік», у міжсезоння зазнала солідних кадрових змін, а нова основна зв’язуюча – американка Еріка Хедлі – взагалі з’явилася у розташуванні клубу зовсім нещодавно. Тому, звісно ж, «Оломоуц», попри вдалий старт у національній першості (здобув у семи матчах шість перемог), фактично у кожній грі власними діями, образно кажучи, почергово кидає свого наставника Петра Заплетала то у жар, то у холод. Саме так сталося й у звітній зустрічі. Коли у першій та третій партіях чешкам вдавалося більш-менш надійно працювати на прийомах і потім вдало доводити м’яча до рук головного бомбардира Габріели Орвошової – для них все складалося добре. Але коли українські волейболістки продуктивно відпрацьовували на блоках і коли зв’язуючій Ользі Скрипак вдавалося мати секунду-другу для швидкої оцінки ситуації, то вона частенько роздавала передачі під атаки першим темпом, які потужними «гвіздками» перетворювали у набрані очки Катерина Фролова і Анастасія Маєвська. Нарешті, навіть цілком очікувані скидки у другу й четверту зони в напрямку Юлії Бойко, Тетяни Козлової і Дар’ї Степановської у потрібні моменти також ставали для господарок майданчику нерозв’язною проблемою.

 

Щоправда, у складі «Оломоуца» віднайшовся майстер, котрий у складні моменти не цурався брати ініціативу на себе та неодноразово спромогався набирати дорогоцінні очки навіть після відверто незручних передач. Мова йде про ту саму Орвошову. Адже навіть на тай-брейку вона записала до свого активу 5 очок. Але у вирішальній партії справжні дива розважливості продемонстрували Ольга Скрипак та всі ті, кому ситуативно випадала роль «піднощиків снарядів». Й у підсумку ті самі «снаряди» злітати над сіткою фактично уздовж всієї її багатометрової довжини, де втілювалися у разючі «постріли» будь-ким із гравців «Хіміка». Навіть тією ж Скрипак, котра відзначилася двічі.

 

Утім, поступаючись на тай-брейку 0:3, а згодом й 7:11, чешки не «зламалися» психологічно й боролися за свій шанс до останнього. Тому й спромоглися зрівняти рахунок – 13:13. Але два вирішальних в усьому поєдинку розіграші таки завершилися на користь підопічних Євгена Ніколаєва!

 

Таким чином, напередодні повторного поєдинку суперників, запланованому на 29 жовтня в Южному, волейболістки «Хіміка» отримали матеріальну та психологічну перевагу. Від першого в своїй історії виходу до групового турніру Ліги чемпіонів діючого чемпіона Суперліги відділяє домашня перемога над «Оломоуцем» з будь-яким рахунком. Сподіваємося, южненки віднайдуть сили та вміння перетворити цю мету на реальність…

 

Прес-служба ГО ФВУ

 

 

НАШІ ПАРТНЕРИ

geneva
sport 1
sport 2