Михайло МЕЛЬНИК:  «Вірю, що за чотири наступні роки можна зробити суттєво більше, ніж за чотири попередні» (Початок)

Президент ФВУ вбачає у вітчизняному волейболі колосальний резерв 

 

8 серпня у Трускавці відбудеться XXVI звітно-виборчий Конгрес Федерації волейболу України, де головним моментом будуть вибори її президента та членів Виконкому. Підбиваючи підсумки зробленого за минулі чотири роки, чинний голова ФВУ Михайло МЕЛЬНИК (до речі, на нинішні вибори його кандидатуру висунули одразу 18 із 26 місцевих осередків Федерації!) коротенько зупинився на основних досягненнях вітчизняного волейболу за цей час, а також визначив пріоритетні напрямки діяльності національної Федерації, в разі якщо він залишиться її президентом…

 

– Михайле Григоровичу, що виявилося найскладнішим за всі чотири роки роботи нового складу керівництва ФВУ?

 

- Хм… Складне питання… Взагалі, що нічого не було легким – то однозначно! А найскладнішим… Певно, поміняти психологію всієї волейбольної спільноти – відповідальних осіб у самій федерації, керівників на місцях, тренерів, гравців та й просто рядових уболівальників. Поміняти в тому сенсі, що наш волейбол спроможний функціонувати на значно вищому рівні. І, відповідно, досягати значно ліпших результатів. Гадаю, в цілому нам це вдалося. Принаймні, у найбільш пріоритетних напрямках. У своїй передвиборній програмі чотири роки назад я назвав такими національні збірні та дитячий волейбол. Не хочу брати на себе відповідальність давати однозначну оцінку, але, на мій особистий погляд, роботу у цих напрямках ми, принаймні, не провалили.

 

Судячи з тих відгуків, які мені довелося чути від наставників, з того часу, коли змагання «Дитячої ліги» стали проводитися не під егідою колишньої Асоціації дитячого волейболу, а під патронатом спеціально створеної Комісії ФВУ на чолі із Сергієм Лемещуком, їхня організація стала значно ліпшою. Ми фактично позбавилися нікому не потрібних чвар і суперечок, які супроводжували «Дитячу лігу» раніше. Паралельно для дитячих тренерів почали проводитися навчально-практичні семінари, черговий із яких, до речі, відбудеться 14-16 серпня у Черкасах.

 

Чудово розуміючи, від кого залежать гучні досягнення нашої країни у майбутньому, в разі мого переобрання, ФВУ й надалі обов’язково залишить питання розвитку дитячо-юнацького волейболу одним із пріоритетніших.

 

Щодо національних команд… Я прекрасно усвідомлював, що в нас є чудові гравці, які, щонайменше, у континентальному рейтингу спроможні підняти національні збірні на значно вищі позиції. Фактично, до рівня передових. Тож головним тут було, так би мовити, достукатися до їхньої свідомості, відповідальності та, нарешті, патріотизму. Особливо з боку легіонерів. Адже продовжувати зберігати у головних командах країни такий собі «заіржавілий» розважально-туристичний статус було неприпустимим. На щастя, більшість наших майстрів виявилися справжніми професіоналами. Повірили мені, повірили тренерам, повірили одне одному… І результати не забарилися! Відповідно, зараз серед бажаючих виступати в лавах збірних утворилася справжня черга. Є навіть ображені, що перед ними перевагу надають іншим виконавцям. Та хоч як там було, але в Європі з нашою чоловічою збірною почали рахуватися дуже серйозно. І, переконаний, вже незабаром такий же авторитет поверне собі й жіноча збірна…

 

– Із допомогою вже зарубіжного тренера?– Так. Я вже розповідав, що Україні вдалося потрапити до числа учасників спеціальної програми Міжнародної федерації волейболу (ФІВБ), яка за власний кошт забезпечує допомогу окремим збірним з боку досвідчених зарубіжних спеціалістів. Причому, наголошую, наша країна у цій програмі стала лише другою серед представників Європи. Перша – Естонія, голова національної федерації якої є віце-президентом Європейської конфедерації волейболу (ЄКВ) та паралельно – одним із керівників цієї самої програми ФІВБ! Нам надали величезний список, де фігурували прізвища 90 провідних майстрів тренерського цеху. Ми тривалий час визначалися, вели перемовини і, зрештою, на заключному етапі зупинилися на шести кандидатурах – двох бразильцях, двох італійцях, поляку і турку. Всі вони не потребують особливих рекомендацій. У підсумку перевагу надали одному з бразильців. Мене підкупила його націленість на обов’язковий результат із нашими дівчатами, чий справжній потенціал він вважає дуже високим. Цей бразилець (поки що свідомо не буду називати його прізвище), заради можливості роботи з жіночою збірною України, відмовив більш вигідній, з фінансової сторони, пропозиції Ізраїлю. Він був готовий розпочати тренувальний процес з нашими дівчатами вже влітку, але оскільки, через пандемію коронавірусу, ЄКВ перенесла матчі кваліфікаційного раунду чемпіонату Європи 2021 року на січень, то його поява в Україні очікується вже тільки у грудні.

 

Сподіваюся, що до того часу ситуація з COVID-19 у всьому світі значно поліпшиться, і цей вірус не завадить нашому потенціальному наставнику, зрештою, приступити до своєї роботи. У компанії з вітчизняними спеціалістами – Гарієм Єгіазаровим та Андрієм Романовичем.

 

Окремо хочу наголосити, що, заради появи вищезгаданого бразильця та його помічника у штабі жіночої збірної України, необхідну фінансову допомогу ініціативно зголосився надати президент СК «Прометей» Володимир Дубінський. Мені дуже приємно усвідомлювати, наскільки щиро ця людина переживає за процвітаюче майбутнє вітчизняного волейболу. Принаймні, жіночого. І те, які зусилля він докладає для відбудови у Кам’янському належної спортивної інфраструктури, викликає у мене абсолютно відверте захоплення!

 

– Чи є надія, що найближчим часом виправиться ситуація із оформленням гравців національних збірних на штатні ставки профільного Міністерства?

 

- Я мав тривалу розмову з Міністром спорту Вадимом Гутцайтом, де згадувалося і це питання. Вадим Маркович ознайомився з ним детальніше, і був щиро здивований. Він цілком погоджується, що нинішня ситуація є неприпустимою. Зараз одна з його помічниць, уславлена в недалекому минулому біатлоністка Ніна Лемеш, працює в даному напрямку. Взагалі, незабаром має набути чинності нова система із зарахуванням спортсменів на штатні ставки Міністерства, де все буде визначено чітко і прозоро. Хоча, здається, окремі діячі того ж Міністерства не перебувають від цього у захваті…

 

Прес-служба ФВУ

 

НАШІ ПАРТНЕРИ

geneva
sport 1
sport 2