FVU - Facebook FVU - Facebook

Як ми повідомляли, суперниками збірної України у 2-му раунду відбору чемпіонату світу (U-21)-2017 стали збірні Сербії, Болгарії та Франції. З цього приводу прес-служба ФВУ поспілкувалася з головним тренером команди Миколою ПАСАЖІНИМ, який, нагадаємо, привів збірну до «срібла» чемпіонату Європи (U-20)-2016.

ВИРІШАЛЬНИЙ РАУНД ВІДБОРУ

- Як і передбачалося, група дуже сильна – а по-іншому і не могло бути на цій стадії змагань. Силу збірних Болгарії та Франції ми відчули на юніорському чемпіонаті Європи, де ми грали з ними в одній групі (перемоги 3:2 та 3:0 відповідно. – прес-служба), а Сербія завжди котується в Європі на високому рівні (на чемпіонаті Європи-2016 у Пловдиві серби посіли 7-е місце. – прес-служба), - зазначив на початку бесіди Микола Миколайович. – Але з усіма цими суперниками грати можна, і не тільки грати, але й перемагати. Задача перед нами ще складніша, ніж на чемпіонаті Європи, адже тільки переможець групи потрапить на чемпіонат світу. Грати прийдеться без права на помилку, втім, наші суперники в такий же ситуації.  Звісно, ми хочемо потрапити на чемпіонат світу, але робити якісь заяви зараз зарано. Тим більше, все зазвичай вирішиться на майданчику.

Результат, як ви знаєте, залежить від багатьох факторів, зокрема, в якій формі будуть волейболісти, як пройде підготовка. Крайній термін закінчення чемпіонату України, якщо брати боротьбу за медалі, кінець квітня, а другий раунду відбору запланований на 18-21 травня. Виходячи з цього і треба планувати підготовку.

 КАНДИДАТИ В ЗБІРНУ. ПЕРСОНАЛЬНИЙ РОЗБІР

- Напевно, проживаючи в Харкові, ви можете досить детально слідкувати зі гравцями збірної. Можете пройтися по персоналіям?

- Звісно. Наприклад, Олег Плотницький є лідером «Локомотиву», одним з яскравих гравців нинішнього складу команди. А ось ще один з основних нападників збірної - Дмитро Вієцький - мене непокоїть, точніше те, що він ніяк не може себе знайти себе після чемпіонату Європи. Головний тренер «Локомотива» Анатолій Янущик дав Дмитру можливість проявити себе на Суперкубку, в матчах перших турів чемпіонату, але він себе не проявив і сів на «банку». Може, економить сили на відбір до чемпіонату світу - не знаю (посміхається). Зв’язуючий Олексій Головень перейшов на правах оренди з «Локомотива» до «Вінниці» і, сподіваюсь, у нього буде ігрова практика. Щоправда, зараз у півфінальних матчах Кубку України він участі не братиме, адже буде задіяний у складі збірної України (U-19) у відборі на чемпіонат Європи. Перші темпи з основного складу збірної Георгій Клепко та Андрій Рогожин мають постійно ігрову практику – у «Вінниці» та «Юракадемії» відповідно. На жаль, ніяк не може набрати форму ліберо збірної Дмитро Канаєв – знаю, що його непокоїть коліно. Тимофій Полуян виглядає на належному рівні, хоча і не 100%, він приймає участь майже в кожному матчі. Слід зазначити, що для нього це перший сезон на рівні Суперліги. Нажаль, не може похвалитися ігровою практикою Михайло Столбунов. Слідкую і за ще одним зв’язуючим - гравцем «Баркома» Іваном Плясецьким, який брав участь у відборі на чемпіонат Європи (U-20), але і цей хлопець грає небагато. Кирило Лиходід, котрий розпочинав сезон у СК «Херсон-Сіті», нещодавно перейшов до лав «Дніпра». Подивимося, як він себе там проявить. Прогресує центральний блокуючий Володимир Остапенко. В «Локомотиві» він грає небагато, але, коли виходить на майданчик, в цілому діє достатньо ефективно – на подачі, на блоці та в атаці. Нападаючий «Юракадемії» Володимир Андріюк виходить на майданчик нерегулярно, але певну практику він все ж таки має. Номінально другий ліберо збірної Віталій Кучер знаходиться в постійному ігровому тонусі – задіяний і в Суперлізі, і у вищій лізі. Можливо хтось ще себе проявить з розширеного списку збірної, але поки що з цього числа ніхто не виділяється.

- В чому проблеми Вієцького, як вважаєте?

- Знаю, що час від часу його непокоять проблеми зі здоров’ям. Можливо, є питання і в області психології. Більш детально ще належить розбіратися 

 

ПІДГОТОВКА 

- Вже після приїзду «Локомотива» з Вінниці треба буде поспілкуватися з Анатолієм Янущиком - і про підготовку, і про деяких гравців. Неможна гаяти часу. Дуже важливо буде правильно скласти графік підготовки, звісно провести спаринги. Можливо, зіграємо з національною збірною України, яке в цей же період готуватиметься до відбіркових матчів чемпіонату світу.

- Яким вам бачиться оптимальний графік підготовки?

- Звісно, хотілось би зібрати команду на збори 1 травня. Хоча б два тижні. Розумію, що графік сезону досить щільний, і гравцям треба буде дати трохи відпочити після закінчення чемпіонату. Повторюся, що нам в період підготовки дуже потрібні спаринги.

 

Прес-служба ФВУ