FVU - Facebook FVU - Facebook

 В Івано-Франківську відбулись урочисті проводи збірних України на кваліфікаційні турніри чемпіонатів світу.

Нагадаємо, що в Івано-Франківську чоловіча збірна України та молодіжка (U-21) брали участь у міжнародному турнірі, присвяченому 355-й річниці міста. Головна команда країни стала його переможцем, обігравши збірні Білорусі, Латвії та своїх молодих співвітчизників.

А вже наступного дня на Вечевому Майдані у центрі Івано-Франківська в урочистій атмосфері відбулися проводи обох наших збірних на відбіркові змагання чемпіонатів світу. Кваліфікаційний раунд для молодіжки (U-21) пройде в Сербії з 18 по 20 травня. У боротьбі за єдину путівку до фінальної стадії світової першості підопічні Миколи Пасажина поміряються силами з національною командою господарів, а також Болгарії і Франції. Що ж стосується нашої головної збірної, то вона буде відбиратися на чемпіонат світу з 24 по 28 травня у французькому місті Ліон і зіграє проти Франції, Німеччини, Туреччини, Ісландії та Азербайджану.

- Івано-Франківськ поступово стає справжнім волейбольним містом, - зауважив міський голова Руслан МАРЦИНКІВ, який спеціально прибув на церемонію проводів. - Зараз ми провели міжнародний турнір, а вже у червні будемо приймати турнір Євроліги. Намагатимемося організувати все таким чином, щоби гості захотіли побувати в нас ще не один раз. Ну, а нашим обом командам, гадаю, ми вже створили найліпші умови для підготовки, тож сподіваюся, що вони віддячать за це успішними виступами у кваліфікаційних турнірах світової першості. Віримо в них і вболіваймо за них!

Дякуючи за такі побажання, головний тренер та капітан головної команди країни подарували міському голові футболку збірної, зауваживши, що вони в Івано-Франківську відчувають себе наче вдома. На що багаточисленні жителі та цього чудового гостинного міста, котрі зібралися на Вечевому Майдані, відреагували дружніми оплесками.

Після офіційної частини і виступів артистів гравці та тренери охоче роздавали автографи і фотографувалися з усіма бажаючими, не менш охоче спілкуючись і з представниками ЗМІ.

- На міжнародному турнірі в Івано-Франківську ми продемонстрували не найкращу гру, - визнав один із лідерів «молодіжки» Олег ПЛОТНИЦЬКИЙ. - Лише епізодично у нас виходило діяти саме так, як було потрібно у кожен конкретний момент. Проте ми добре розібрали наші ігри, зробили належні висновки і в Сербії, запевняю наших уболівальників, обов’язково зіграємо значно сильніше. Вирушаємо туди з позитивним настроєм, націленими тільки на перемогу. Іншого вибору в нас просто нема. Необхідно вигравати у всіх суперників і тим самим довести, що путівку на чемпіонат світу заслужили саме ми!

- Переслідуючи ціль якнайкраще підготуватися до кваліфікації чемпіонату світу, наш виступ на турнірі в Івано-Франківську можна назвати дуже корисним і продуктивним, - зауважив капітан першої збірної Дмитро СТОРОЖИЛОВ. - Ми побачили, де є недоліки, яким чином їх можна виправити і за рахунок чого додати. Відбіркова група в нас дуже складна, проте все розсудить тільки гра. Ми віримо у власні сили!

Стосовно шансів «молодіжки». Я, відверто кажучи, побачив її на майданчику вперше. Хлопці хороші, перспективні. Було видно, що вони приїхали з бажанням проявити себе якнайкраще. Тож хочу побажати їм удачі й щоби грали серцем, від душі - тоді у них все вийде!

- Для профільного міністерства волейбол є одним із пріоритетних видів спорту, - підкреслив заступник міністра молоді та спорту Ярослав ВОЙТОВИЧ. - Адже він має велику увагу з боку вболівальників і зараз реально претендує на значні досягнення, в тому числі й на міжнародній арені. Тож я щиро бажаю нашим волейболістам успішних виступів і здобуття путівок на чемпіонати світу!

- Останні п’ять днів я недосипав, оскільки хвилювання брало своє, - зізнався президент Федерації волейболу України Михайло МЕЛЬНИК. - Хвилювався і за якість організації навчально-тренувального збору для головної команди країни, і за якість гри обох наших команд на міжнародному турнірі. Особливо за першу збірну, оскільки з минулого складу в ній залишилося всього троє волейболістів. Нині її очолює новий наставник Угіс Крастіньш і ми запросили одразу десятьох легіонерів. Плюс п’ятеро найсильніших представників вітчизняної Суперліги. Всі вони чудові виконавці, але головне - «зліпити» з них по-справжньому боєздатний колектив. Ігри на турнірі показали, що ми знаходимося на вірному шляху. Щоправда, наша збірна потрапила до так званої «групи смерті», де серед її суперників буде чинний чемпіон Європи - Франція, а також Німеччина, яка завжди є Німеччиною. Однак сподіваюся, що німці вже втратили спокійний сон, оскільки стартова гра буде саме проти них, а вони вже знають, яких зірок нам вдалося зібрати в збірній. Отже, мати психологічну перевагу - це вже половина успіху.   

Що ж до «молодіжки», то востаннє вона виступала на чемпіонаті світу аж 16 років тому. Проте зараз, в статусі віце-чемпіонів Європи, наші хлопці мають хороші шанси знову стати його учасниками. Принаймні, я вірю в їхні здібності!

 

Прес-служба ФВУ