FVU - Facebook FVU - Facebook

У напруженому півфінальному матчі збірна України хоч і поступилася на виїзді команді Іспанії - 2:3, проте вийшла у фінал Євроліги.

Порівняно із франківським півфіналом, наставник української збірної у стартовому складі, до награної в євролігових баталіях шістки - Новгородченко, Денисова, Кодола, Степанюк, Дорсман і Степанчук, випустив досвідчену Ірину Трушкіну. У стартовому сеті відчувалася напруга, хоча наші волейболістки впевненно пішли уперед ще до першого технічного тайм-ауту - 8:5. Проте нервозність у діях помітно заважала. Наші догравальниці Степанюк і Кодола сиділи на подвійному блоці і пробитися через такий мур було дуже складно. Але триочковий відрив від суперниць команді Гарія Єгіазарова вдалося зберегти до самого кінця сету - 25:22. Хоч і програли українки суперницям в атаці, зате виграли на помилках іспанок.

У другій партії наші знову розпочали досить впевненно - 8:5, але більш, ніж на три очки господарки паркету нас не відпускають. Це нас не дуже бентежить, адже ми постійно на пару кроків попереду, а команда Паскуаля Сауріна з великими труднощами стримує наш наступальний порив. Однак наприкінці сету в атаці двічі поспіль помиляються Степанюк і Денисова, і від переваги не залишилося й сліду - 22:21. Далі успанський наставник робить ключову заміну, випустивши на подачу замість Джессіки Рівери сімнадцятирічну Ракель Лазаро. Юний іспанський талант себе проявив якнайкраще: вийшла на подачу за рахунку - 22:23, а пішла разом із командою, закінчивши партію на свою користь - 25:23.

Початок третього ігрового відрізку для команди Гарія Єгіазарова став просто приголомшуючим. Провал на старті - 5:8, 5:11. Наш наставник не витримав, узяв тайм-аут. Не відомо, що там тренер підказав своїм дівчатам, але таки знайшов правильні слова. Команда після пари здобутих очок знову повірила в себе, завелася по-справжньому, і вже свою перерву довелося використовувати Паскуалю Сауріну - 11:9. Збити темп української збірної цим не вдалося, і після ейсу Олени Новгородченко нам таки вдалося наздогнати суперниць у рахунку - 12:12. А після подачі навиліт від Надії Кодоли наші уже вперше в партії вигравали - 14:13.

Далі знову пішла боротьба нервів і знову інтригуюча кінцівка партії. За рахунку - 22:22 іспанський тренер випустив свою "палочку-виручалочку" Ракель Лазаро, але цього разу заміна такої користі, як у попередній партії, не принесла. 25:23 - тріумфує збірна України, яка після цього видихнула з полегшенням. Після домашньої перемоги у першому матчі - 3:1, бажані дві партії на виїзді, а з ними і путівку до фіналу Євроліги, команда Гарія Єгіазарова здобула.

У четвертій партії ми побачили на майданчику уже омолодженний склад збірної - тренер дав пограти усім, окрім Надії Кодоли, Світлани Дорсман та Ірини Трушкіної. Без тягара відповідальності за результат, українки партію провели з посмішкою, хоч і поступилися - 20:25. Розчарування не настало навіть після вчисту програнного тай-брейку - 5:15. Своє головне завдання - здобути путівку у фінал - збірна України виконала, і будемо сподіватися, що на матчі проти збірної Фінляндії сили зберегла.

Після Іспанії українська дружина вирушає до Скандинавії, де 5-го липня проведе свій перший фінальний поєдинок проти команди Суомі. А 9-го липня на рідному майданчику в Івано-Франківську підопічні Гарія Єгіазарова спробують дооформити те, що зробила наша чоловіча збірна - виграти жіночу Євролігу!

 

Прес-служба ФВУ