FVU - Facebook FVU - Facebook

Головний тренер фіналіста Кубка України «Хіміка» Андрій РОМАНОВИЧ відповів на питання прес-служби ФВУ напередодні вирішального поєдинку за трофей. Для южненського клуба, нагадуємо, це вже другий фінал сезону після Суперкубку.

 - Андрію Васильовичу, наш суперник у фінальному матчі - тернопільська «Галичанка» - в останньому матчі чемпіонату України, як відомо, програла в трьох партіях у Вінниці. Що скажете з цього приводу?

- Не думаю, що це випадковість. Як і те, що ми в Запоріжжі дві партії програли. Вважаю, що в програному «Галичанкою» матчі ключовий вийшла перша партія, де господині виграли у важкій боротьбі. Але навіть незважаючи на цей програш, «Галичанка» зараз однозначно друга команда Суперліги, близько до неї - «Волинь». Суперник сильний, і тому ми відповідним чином готуємося. Є в складі суперника і досвідчені гравці, є і молодь непогана.

- Як проходить підготовка до матчу?

- В робочому порядку. Розбираємо, аналізуємо суперника, готуємося тактично. Намагаємося відкинути зайві емоції, тому що зазвичай вони шкодять. На грі повинні бути позитивні емоції, але, якщо вони надто, то команда перегорає.

Волейболістки знаходяться в бойовому стані і з хорошим настроєм готуються до матчу. Бувають, звичайно, по сезону певні ями, коли накопичується фізична, або психологічна втома. Тому ми намагаємося спланувати підготовку так, щоб застрахувати себе від різких перепадів.

- Судячи з висловлювань Богуслава Галицького після матчів в Луцьку, лідер «Галичанки» Олена Туркула переживає другу молодість. Чи тільки її варто побоюватися в складі суперника?

- Ні, звичайно. Вже досить давно непогану гру показує тернопільська діагональна Ганна Єфременко, добре виглядає і друга центральна «Галичанки» - Оксана Мадзар, перш за все, в атаці. Безумовно, Лена - лідер команди. Вона завжди була Гравцем з великої літери - я її знаю ще з тих пір, коли вона тільки почала займатися волейболом у Тернополі - з 13-14-ти років. Вона людина з високою цілеспрямованістю, і цю якість вона ніколи не втрачала.

- Ключик до перемоги - в її нейтралізації, або інші аспекти?

- Повторюся, в «Галичанці» грає не тільки Лена Туркула, там ще і Мадзар, і Єфременко з пристойною атакою. Плюс два непоганих догравальника, нехай вони і молоді. Ключик до успіху, як завжди, в командній грі.

Звичайно, за набором гравців, за набором індивідуальних якостей «Хімік» на голову сильніше. А ось як спрацює сам командний механізм, як спрацюють в цьому механізмі деталі, від цього і буде залежати результат. Якщо наш механізм буде нормально працювати, то ми не дамо шансів «Галичанці».

- Волейбол знову прийшов до Києва. Чи очікуєте свята?

- Волейбол - це завжди свято, якщо матч проходить при переповнених трибунах. Граємо ж ми в першу чергу для людей. Наприклад, на Суперкубку, нехай і боротьби не вийшло, народу зібралося чимало і свято, вважаю, вийшов.

 

 Прес-служба ФВУ за матеріалами офіційного сайту ВК «Хімік»