FVU - Facebook FVU - Facebook

Южненський «Хімік» переміг тернопільську «Галичанку-ТНЕУ-Гадза» в трьох партіях і в четвертий раз став володарем Кубка України.

MVP фіналу визнана сербська діагональна «Хіміка» Міна ТОМІЧ. До символічної збірної увійшли: зв’язуюча Алла ПОЛІТАНСЬКА («Хімік»), центральні блокуючі Інна МОЛОДЦОВА («Хімік), Оксана МАДЗАР («Галичанка), догравальниці Катерина ДУДНИК, Анастасія ЧЕРНУХА (обидві – «Хімік»), діагональна Ганна ЄФРЕМЕНКО («Галичанка»), ліберо Аліна СТЕПАНЧУК («Хімік).

Переможниць в окремих номінаціях нагороджували олімпійські чемпіони Віктор МИХАЛЬЧУК, Федір ЛАЩОНОВ, Володимир ІВАНОВ та Олена СОКОЛОВСЬКА.

«Хімік» - «Галичанка-ТНЕУ-ГАДЗ» - 3:0 (25:14, 25:22, 25:21)

«Хімік»: Дудник, Карпець, Політанська, І.Молодцова, Томіч, Чернуха; Степанчук (л), Нємцева, Напалкова, Бойко Тренер - Андрій Романович.

«Галичанка»: Туркула (к), Мірчева, Яковчук, Мадзара, Єфременко, Міленко; Тофан, Стасівська. Тренер - Віктор Туркула.

Тривалість матчу: 70 хв. (20+25+25).

Судді: А. Ковальчук (Луцьк), А.Скібіцький (Львів)

11 лютого. Київ. Спорткомплекс НУФВСУ. 498 глядачів.

Дасть, або не дасть «Галичанка» бій «Хіміку» у фінальному матчі - таким було основне питання перед грою. Якщо нав'яже боротьбу, то тоді вже буде шанс зачепитися за результат. Перша партія показала, що шансів у тернопільської команди буде небагато.

Початок матчу був приголомшуючим для підопічних Віктора Туркули. Міна Томич заблокувала атаку з четвертої зони, Катерина Дудник в свою чергу впоралася з блоком досить впевнено, помилка на прийомі після подачі Алли Політанської. І ось уже 4:0. Ранній тайм-аут «Галичанки». Тут же Оксана Мадзар зробила гарний зліт. Але це було лише епізодом. «Хімік» продовжив убивчо працювати з лінії подачі. Цього разу цей робила Катерина Дудник. Міна Томич «зачохлила» свою візаві Ганну Єфременко та додала атаку з другої зони. 8:1 - з першою партією все ясно. 16:7, 20:11 і 25:14. 1:0 - «Хімік» повів у фіналі Кубка України.

Друга партія вийшла цікавіше. Почалася вона з блоку Оксани Мадзар, що закрила на краю Катерину Дудник. І в подальшому волейболістки «Галичанки» успішно діяли і на блоці, і в атаці, додавши до цього разючу подачу. Зав'язалася боротьбу, яку так чекали глядачі, котрі зібралися на трибунах столичного Інфізу. 8: 6, 16:13, 16:16, 19:17. Серія помилок волейболісток «Хіміка» в прийомі подарувала інтригу в кінцівці, але останнє слово все-таки залишилося за ними. 25:22.

У тернопільської команди залишався останній шанс, щоб переламати хід матчу. Але «Хімік» одразу розставив всі крапки над «i». 5:0 - на подачі Алли Політанської, що завершила стартовий ривок команди ейсом. «Галичанка» спробувала відповісти - також на подачі зв’язуючої - Ангеліни Мірчевої. 5:3. До першої перерви - 8:4. І якщо тут ще були якісь надії, то в наступній розстановці, з виходом на подачу Міни Томич, доля матчу була остаточно вирішена. Тернопільській команді довелося спрощувати гру, і волейболістки «Хіміка» чітко це використовували, вміло діючи на блоці. В іншому випадку м'яч отримували нападники, які били на цьому відрізку матчу без промаху. 16:5 - Інна Молодцова заблокувала лідера «Галичанки» Олену Туркулу.

18:6, 19:7 - після удару Юлії Бойко, яка вийшла на заміну. Далі на майданчику з'явилася Олена Напалкова, все йшло до перемоги, але нападаючим все ніяк не вдавалося завершити матч. В результаті за рахунку 24:20 на майданчик вийшла Алла Політанська. І з другого м'яча «Хімік» все ж поставив переможну крапку. Катерина Дудник - потужний удар з «четвірки». М'яч на трибунах. 25:21.

3:0 - «Хімік» став чотириразовим володарем Кубка України.

 

 Прес-служба ФВУ за матеріалами офіційного сайту ВК «Хімік»