FVU - Facebook FVU - Facebook

«Хімік» вийшов в 1/8 фіналу Кубка ЄКВ, обігравши за сумою двох матчів румунський МСК «Тирговіште».

Гра у відповідь в Южному вийшла такою ж напруженою, як і в Румунії. Ведучи в рахунку 2:0, «Хімік» програв дві наступні партії, і ціною неймовірних зусиль вирвав перемогу в п'ятій - 15:13. Найрезультативнішим гравцем матчу нарівні з Мілагрос Коллар стала Анастасія Чернуха, яка набрала 27 очок. В 1/8 фіналу «Хімік» зіграє з сербською «Візурой». Перший матч запланований в Южному в період 7-9 лютого.

«Хімік» - «Тирговіште» (Румунія) – 3:2 (25:16, 26:24, 23:25 22:25 15:13)

«Хімік»: Дрозд 11 очок (6 - атака, 3 - блок, 2 - подача), Політанська 5 (3,2,0), Сильченкова 18 (14,2,2), Молодцова 10 (4,5,1), Чернуха 27 (19,5,3), Томіч 8 (7,1,0); Степанчук (л), Нємцева, Степановська (к), Дудник 1 (0,1,0). Тренер - Андрій Романович.

«Тирговіште»: Собо 12 (7,5,0), Клісура 2 (1,1,0), Калота, Ікіч 24 (21,2,1), Коллар 27 (22,3,2), Іваноф 2 (1,1,0); Себіч (л), Тріча 10 (7,3,0), Брчіч 4 (4,0,0), Мітранеску. Тренер - Драган Нешич.

Судді: З.Грабовскі (Чехія), Г.Георгулеас (Греція).

Тривалість матчу: 132 хв. (24+32+28+31+17).

Набрані очки: 111-103 (50-63 - атака, 19-14 - блок, 11-5 - подача, 31-21 - помилки суперника).

Позитивний прийом: 48% -50%.

26 січня. Южне. ФСК «Олімп». 600 глядачів.

Для того, щоб вийти в 1/8 фіналу «Хіміку» необхідно було перемагати з будь-яким рахунком, тоді як суперника треба було і сам матч вигравати, і «золотий сет». Як показало життя, гра могла розвернутися і в ту, і в іншу сторону.

На правах господарів «Хімік» відразу захопив ініціативу, вміло граючи на сітці. Інна Молодцова, «зачохливши» Матеа Ікіч, відкрила рахунок в матчі. Суперник відігрався. Але все ж 5:1 після ще одного блоку у виконанні все тієї ж Молодцовой. Драгану Нешичу довелося брати ранній тайм-аут, а вже коли його підопічні відігралися і на подачу вийшла злий геній «Хіміка» в першому матчі Мілагрос Коллар, стрункість гри господарок була порушена - плюс включився в гру румунський блок. Незабаром стартове статус-кво було відновлено. 5:5. На першу перерву команди пішли з двоочковою перевагою «Хіміка». А потім южненські волейболістки «затанцювали» від подачі. «Дала вугілля» Міна Томич, що збила атакуюча запал гостей. 12:7. До другої перерви - 16:12. Спроби переломити гру розбивалися об блок і разючі атаки «Хіміка», а наконечником списа стала Катерина Сильченкова. Чотири останніх очка в партії були набрані за її безпосередньої участі. Одного разу вона спрацювала на блоці разом з Дар’єю Дрозд і тричі була точна в атакуючих діях - 25:16.

Друга партія, нехай і стартувала так само, як і перша, потужним ривком «Хіміка» - 5:0 на подачі Алли Політанська, вийшла на кілька порядків більш напруженою, ніж перша. У складі суперника знайшла своя «Політанська», і незабаром рахунок вже зрівнявся - 7:7. І пішла боротьба не на життя, а за кожен м'яч. 11:12, 14:13 19:20. На вістрі атаки «Тирговіште», як і в першому матчі, перебувала іспанське «Чудо» (так перекладається з іспанського ім'я Мілагрос Коллар. - прес-служба). Часто-густо саме від її дій залежало співвідношення сил на майданчику. Ось і в кінцівці другої партії після її потужного удару по лінії румунська команда заробила подвійний сетбол - 22:24. А вже після її промаху наш суперник вже поступався - 24:25. Правда, передував цьому дубль Анастасії Чорнухи: атака з «четвірки» разом з ейсом, що відбувся якраз після тайм-ауту суперника. А контрольний м'яч, як це часто трапляється останнім часом, реалізувала Катерина Сильченкове. Могли це зробити і її партнерки, але аж надто чіпко грали в захисті румунські волейболістки. М'яч приземлився в недосяжному місці для суперника - 26:24. 2:0 - до загальної перемоги залишалося виграти один сет, але хто б знав, скільки сил доведеться докласти, щоб «вигризти» цю перемогу.

Де стався надлом, складно сказати, але невдовзі після першої перерви (7:8), ситуацію повністю взяла під свій контроль румунська команда. Прийом в цілому був, але впоратися з суперником на сітці ніяк не виходило - «перекрили кисень» Анастасії Чернусі. І мінімальна перевагу гостей на цьому відрізку зросла в шість разів - 16:10. Далі - 20:16 на їх же користь. Волейболістки «Хіміка», звичайно ж, спробували переломити хід матчу, заручившись підтримкою южненських уболівальників, які, здавалося, не вщухали ані на секунду, женучи команду вперед. І ось уже «-2» після того, як Молодцова розібралася на сітці з Коллар. Втім, якщо з іспанкою більш-менш справлялися, то з вивіреними накатами Матеа Ікіч - ніяк не виходило. Після атаки Олександри Собо у «Тирговіште» п'ять сетболів - 24:19. Волейболістки «Хіміка» не пустили гру на самоплив, боролися за кожен м'яч, і ледь не добилися свого. Дар’я Дрозд з Катериною Сильченковою закрили атаку Коллар, звівши відставання до мінімуму - 23:24. Втім, та ж Собо поставила все-таки переможну крапку.

У такому ж ключі пройшла і четверта партія. І з таким же результатом - 22:25. 2:2 в матчі. «Золотий сет» або перемога «Хіміка» - це завдання треба було вирішити командам в п'ятому сеті.

Завдання виявилося важким для вирішення. Вболівальників кидало то в жар, то в холод. Повели 4:2 після ейсу Анастасії Чернухи. Дар’я Дрозд закрила хід Мілагрос Коллар - 6:4. Здавалося, все під контролем. Але пішла серія помилок: Міни Томич на подачі. Якийсь сантиметр-другий, але все ж. Катерини Сильченкової і в атаці, і в прийомі. Перехід зробили, програючи 6:8. Програти п'ятий сет - означало поставити великий знак питання над виходом до наступного раунду. Але волейболістки «Хіміка» не зламалися. Атака на атаку, удар на удар. 10: 8, 10:10, 12:11. У вирішальний момент Інна Молодцова стала неприступною стіною перед атаками суперника. 14:11. Матеа Ікіч все одно двічі знаходила лазівку в оборонних порядках суперника. І все вже не так прозоро. 14:13. Неймовірний за напруженням розіграш з обопільними шансами на успіх. Захист від Міни Томич, переможний блок від Інни Молодцової, яка від напливу емоцій на мить сил виявилася на підлозі. А всі вболівальники на ногах.

3:2 - важка перемога, яка принесла вихід в 1/8 фіналу єврокубку.

Прес-служба ФВУ за матеріалами офіційного сайту ВК «Хімік»