FVU - Facebook FVU - Facebook

Головний тренер ВК «Хімік» Андрій РОМАНОВИЧ на прес-конференції після матчу-відповіді 1/16 фіналу Кубка ЄКВ з румунським «Тирговіште» і подякував вболівальникам, і провів стислий тактичний аналіз, а також зазирнув в майбутнє.

ВБОЛІВАЛЬНИКИ

- У першу чергу хочу сказати велике спасибі вболівальникам. Відчувати таку атмосферу в залі, працювати в такій атмосфері - це щось. Все це відбувається хвилями: моментами відчуваєш, моментами - ні, тому що весь поглинутий роботою, стежиш за тим, що відбувається на майданчику. А моментами... Неможливо це передати словами... Публіка просто незрівнянна. Атмосфера, барабани, підтримка. Заради цього хочеться жити, та працювати. 

ТАКТИЧНИЙ АНАЛІЗ

- Що стосується самої гри. Легкої перемоги ми не чекали. Дівчата це розуміли. І ми робили акцент на цьому. Суперник дуже непростий. Суперник досвідчений. У його складі немає молодих гравців, у нас же співвідношення молодих і досвідчених приблизно 50/50. У складі «Тирговіште» - досвідчені гравці вміють тримати удар. Приблизно так і очікували, що гра буде йти хвилями. Звичайно, хотілося виграти 3:0 - і мерщій додому.

Але при всіх емоціях волейболістки «Хіміка» дотримувалися тактичного плану, і це принесло свої плоди. Два моменти зіграли вирішальну роль у п'ятій партії, з моєї точки зору. Перше - це те, що дівчата зуміли після двох програних партіях вирвати з себе позитивні емоції і на кожному м'ячі себе завести. Друге - те, що ми з першого м'яча тримали гравця під №13 Матеа Ікіч в постійній напрузі, в прийомі її вантажили, вантажили, вантажили. Така ж сама ситуація була і в Румунії, і в решті решт вона просто фізично здала. І тут у неї було парочка помилок. Ми ж п'яту партії ми зіграли практично без помилок, більш зібрано, ніж суперник. І на тлі втоми суперник здав.

 ТРЕТІЙ СЕТ

- «Хімік» вів 2:0 і в третій партії міг вирішувати питання виходу в наступний раунд...

- У третій партії, можливо, підвела самовпевненість після того, як повели 2:0. Плюс свої помилки. Була помилка на подачі у суперника, потім - така ж у нас. Такого не можна допускати. Категорично. Все це розвернуло партію і матч в зворотну сторону.

В цілому суперник втримав прийом. Але румунська команда поміняла зв’язуючу - вийшла росла хорватка Брчіч, яка здорово грає на блоці в порівнянні з основною зв’язкою Калотою, через яку прогулялися наші догравальниці в перших двох партіях. Таким чином, суперник отримав посилення на блоці, і це також зіграло роль в матчі. У суперника є діагональна з блоком, а тут ще й зв’язуюча зі зростом 1 м 92 см. Пробитися через неї було досить важко. Плюс почалися свої дрібні помилки, які не дозволили максимально задіяти перший темп. І все це початок накочуватися, як снігова куля. 

ЄВРОКУБКОВИЙ ДОСВІД

- Уже не в перший раз, а точніше, в четвертий раз в чотирьох матчах єврокубка «Хімік» грав п'ятий сет. І, звичайно, дуже важко боротися, тому що в чемпіонаті України матчі зазвичай завершуються в трьох партіях за годину. Чи буде в подальшому команда проводити спаринги, щоб отримувати серйозний ігровий досвід. «Хімік» вже грав з чоловічою командою, яка дала гідну відсіч, зокрема у другому матчі. Може, буде практика таких матчів, адже серед жіночих команд України немає команд, з якими «Хімік» може отримувати досвід порівняний з єврокубковим?

- Працюватимемо в цьому напрямку. Перед дуеллю з «Тирговіште» керівництво клубу організувало товариські матчі з турецькою командою – ідентичною за силою та якостю румунської. Ці два матчі дали серйозний поштовх. Після короткої новорічної паузи команда швидко в'їхала в роботу. Звичайно ж, ми плануємо роботу так, щоб підходити до єврокубкових матчів в оптимальному ступені готовності.

- Через два тижні вже заплановані ігри 1/8 фіналу Кубка ЄКВ. Після вихідного приступаєте до підготовки до них, або у команди інша програма?

- Зараз наш пріоритет - єврокубки. У чемпіонаті України ми відірвалися від конкурентів. Часу до 1/8 фіналу залишилося мало, тому ми після вихідного ми вже почнемо підготовку до нового суперництва на євроарені. Треба дертися крок за кроком далі. Сьогодні вийшло. Видихнули. Пораділи. Працюємо далі.

На закінчення прес-конференції хочу сказати велике спасибі і команді. Дівчата - ви молодці. У найважливіший момент, при неймовірному напруженні боротьби ви зібралися, показали своє «я». Показали, що ми - «Хімік» (переходячи на російську). А «Химик» (Южный) – самый лучший (оплески в залі).

 

Андрій РОМАНОВИЧ. Прес-конференція. ВІДЕО

 

Прес-служба ФВУ за матеріалами офіційного сайту ВК «Хімік»