FVU - Facebook FVU - Facebook

Голова арбітражної комісії ФВУ Анатолій КОВАЛЕНКО розповів про рішення, які були прийняті на черговому засіданні цього органу федерації.

- Одне з важливих питань, яке розглядалося – участь молодих українських арбітрів у міжнародному семінарі, - розпочав бесіду Анатолій Володимирович. - Пропонувалися кандидатури Максима Елькіна, Катерини Гранько, Олега Іванова та Олександра Осадчого. Нажаль, Іванов та Осадчий за фінансовими причинами поїхати на семінар не зможуть. Тож ми рекомендували ЄКВ, щоб були запрошені Елькін та Гранько (на фото в нижній частині матеріалу).

Крім того, ми обговорили підсумки роботи суддів в частині сезону, що минув, та роботу суддів вже на наступних етапах чемпіонату, де вже визначатимуться переможці та призери чемпіонату України.

Також ми обговорили, як удосконалити систему підрахунку рейтингу суддів. За два місяці кожен член арбітражної комісії представить своє бачення критеріїв оцінювання. Також продовжується робота над підготовкою всеукраїнського семінару, котрий, як і в минулому році, відбудеться в Коблевому під час чемпіонату України серед ветеранів.

Були внесені уточнення до Регламенту, стосовно, наприклад, покарання жовтими чи червоними картками.

- На що звернули увагу при обговоренні роботи суддів на частині сезону, що минула?

- Ми звернули увагу не на технічну частину роботи – цей аспект зараз відпрацьований, а на психологічний аспект роботи та вміння створити атмосферу поєдинку, щоб не було якихось емоційних проявів збоку учасників матчу. В першій половині сезону жодної письмової заяви від команд не було.

Враховуючи, що наближається заключна частина сезону, суддям слід звернути увагу на питання організаційного характеру та дисципліни під час матчу.

Слід сказати, що підтвердили високий клас судді міжнародної категорії – матчі Ліги чемпіонів обслуговують в цьому сезоні чотири українських арбітри: Андрій Ковальчук, Михайло Медвідь, Віктор Козловський та Сергій Гулька, який приєднався в своїх колег. Рух вперед є, але треба думати про молодь.

                 

- До речі, які відгуки від роботи молодих суддів?

- Позитивні. Наприклад, якщо в минулому сезоні та ж Катерина Гранько в деяких моментах діяла невпевнено, то в цьому сезоні, отримавши досвід, як то кажуть, розібралась, все ж таки майстер спорту. Зараз працює впевнено, добре відчуває гру. Також добрі відгуки про роботу Максима Елькіна, який в минулому році вже проходив міжнародний семінар. Він, до речі, один з небагатьох, хто вміє працювати з електронним протоколом.  В цьому напрямку у нас непочатий край роботи і на семінарі, про який я говорив вище, плануємо чимало часу приділити саме веденню електронного протоколу. Щодо молодих суддів, то добре проявили себе в цьому сезоні Сергій Лемещук, Юрій Баранюк, Євген Умніський.

 

Прес-служба ФВУ