FVU - Facebook FVU - Facebook

 В п’ятницю, 28 липня, українська пара Валентина ДАВІДОВА/ Євгенія ЩИПКОВА розпочне свій виступ на чемпіонаті світу у Відні. До вашої уваги інтерв’ю напередодні старту.

 

ОСТАННІЙ ТУРНІР

- Валентино, останнім турніром перед чемпіонату світу став для вашої пари етап чемпіонату Європи в Туреччині – «Аланія Мастерс». Як оціните виступ на ньому?

- Результат, звісно, не дуже – п’яте місце. Ми розраховували на медаль, але поступилися в трьох партіях за вихід четвірку німецькій парі. Якась намітилися тенденція – до цього трьох партіях програли в Швейцарії та Хорватії. Можливо, на виступі в Туреччині відбилася і погода – було дуже жарко. До неможливості. Тож, результатом незадоволені.

- Які причини такого виступу: фізична готовність, чи ігрові складові?

- Скоріш за все, технічна сторона справи, адже фізично, вважаю, ми готові. Над технікою треба ще попрацювати. 

ЩІЛЬНИЙ ГРАФІК

- В цьому сезоні у вас доволі щільний графік турнірів, чимало переїздів. Наскільки організм справляється з таким календарем, на який ви вийшли після серії успішних виступів в минулому році?

- Так, календар дійсно дуже щільний: ігри щотижня, трапляються дуже довгі переїзди. Наприклад, нещодавно: Баден – Хорватія – Швейцарія, причому на автомобілі.  Дуже важко, звісно. Потім приїхали на кілька днів та поїхали до Антальї. Але ми стараємося з цим справлятися – це ж нам, перед усім, треба.

- Але в підготовці був врахований такий щільний графік?

- Так, безумовно. Але такий графік напружений у нас вперше, тож важкувато.

- Ви виступали на турнірах «Світового туру». Як ви себе там відчували?

- Дуже приємно грати з командами такого високого рівня. Отримуєш безцінний досвід. У всіх відношеннях. І в ігровому плані, і в плані безпосередньої підготовки до матчів. Ми грали зі бразильськими парами – дуже досвідченими та технічними. Просто вбираєш, як губка, майже все, що бачиш, береш щось корисне для себе. Хоча нам самим напевно досвіду таких турнірів і не вистачає. Наприклад, зовсім трохи поступилися канадкам в груповому турнірі на турнірі, який проходив в Швейцарії. В психології, мабуть, теж поступаємося. Часто-густо кінцівки програємо.

- Наскільки важлива тактична підготовка на такому рівні. Наскільки вдається реалізувати задумки?

- Це дуже важлива складова результату, і ми приділяємо їй дуже велику увагу. Ми знімаємо ігри наших суперників, а потім їх розбираємо з нашим тренером Василем Букиним. Розбираємо дуже детально, як діяти в захисті, куди бити та подавати.

У грі, звісно, притримуєшся плану, але гра диктує своє та потребує якійсь оперативних рішень, і ти приймаєш якісь свої рішення. Наприклад, в кінцівці третій партії треба щось вигадати, тому що за дві партії ми із суперниками один одного вивчили від «А» до «Я». На жаль,  в такі моменти такі задумки не проходять. 

ЧЕМПІОНАТ СВІТУ

- Як проходить підготовка до чемпіонату світу?

- Готуємося в Запоріжжі, на своїй базі. Тренуємося в дворазовому режимі. Займаємося всіма аспектами підготовки – і «фізикою», і технікою, і, звісно, тактикою. Розбираємо потроху суперників – всі вони грали в тих турнірах, що й ми, тож інформацію про них маємо. Вважаю, з усіма опонентами можна та потрібно поборотися.

- Які цілі ставите на чемпіонаті світу?

- По-перше, вийти з підгрупи, принаймні, з другого місця. Наступна задача – увійти до числа 16-ти кращих команд світу. Якщо, вдасться – далі ставитимемо нові задачі. В кожному матчі налаштовуємося на перемогу.

 

Прес-служба ФВУ