FVU - Facebook FVU - Facebook

Своїми враженнями діляться учасники цього заходу - голова комісії ФВУ з волейболу пляжного Валерій Задорожний, куратор дитячо-юнацького напрямку комісії Анжела Зінченко та тренер Олексій Кулініч.

Ніколи раніше нічого подібного в Україні у сфері пляжного волейболу не відбувалося! Українські наставники інформацію черпали хто звідки: з Інтернету, з семінарів, які відбувалися за межами країни, з власного досвіду, але щоби систематизувати і провести подібний практикум - раніше руки до цього не доходили. Започаткували цей напрямок у Харкові за ініціативи нового голови комісії ФВУ з пляжного волейболу Валерія Задорожного. Знаннями ділилися тренери, які працюють у Харкові як з дитячими колективами, так і зі збірними - Анжела Зінченко та Олексій Кулініч. До речі, обидва свою ігрову кар'єру ще не закінчили, тому назвати їх суто тренерами язик не повертається. 

Анжела ЗІНЧЕНКО, куратор дитячо-юнацького напрямку комісії ФВУ з волейболу пляжного:

- Скажу про себе. Отримала тільки позитивні емоції від проведення цього семінару. Знаєте, більше навіть не ділилася своїм досвідом, скільки набувала його. Рада знайомству з цікавими людьми, з якими будемо працювати у розбудові українського пляжного волейболу в майбутньому. Цікаво було почути думки щодо того, як розвивається цей вид спорту за кордоном, і які кроки необхідні для подальшого розвитку у нас в Україні. Переконана, що цей семінар виявився надзвичайно корисним. Його учасники були не просто слухачами, а й активними ідеологами розвитку пляжного волейболу на місцях. Уся отримана інформація точно прислужиться під час роботи дитячо-юнацького напрямку, куратором якого я є.

Олексій КУЛІНІЧ, тренер з пляжного волейболу: 

- Минулого сезону я подібний семінар відвідував у Анапі. Там він міжнародний і проводиться традиційно з року в рік. У нас же семінар для тренерів проводився вперше, але скажу, що з часом іноземні спеціалісти і до нас будуть за досвідом приїжджати. Стосовно моїх вражень? Зізнаюся, що дуже хвилювався. Знаєте, тут відчуття абсолютно інші, ніж на майданчику. Здається, і там, і там ти в ролі наставника. Але тут на семінарі це якось відчувалося по-іншому. Ти ділишся досвідом із тим, із ким завтра можеш бути по різні боки сітки. Хочеться показати себе з найкращої сторони, хочеться, щоби твоя інформація і твій досвід знадобився і їм. Скажу, що для себе почерпнув від цих зустрічей також багато чого корисного. У кожного з учасників свій шлях у пляжному волейболі, своє бачення, свої думки - і все це дуже корисно. Проводив тренування з вихованцями інших тренерів, але не цікавився, які у них враження. Вважаю, що по відношенню до їхніх наставників не варто таке запитувати.

Валерій ЗАДОРОЖНИЙ, голова комісії ФВУ з волейболу пляжного:

- Переконаний, це неправильно, що таких семінарів раніше у нас в Україні не проводилося. Це наш перший крок, але можу запевнити, що не останній. Нещодавно я очолив комісію ФВУ з волейболу пляжного, тому не хочеться багато говорити, хочеться багато працювати. Хочеться, щоб удосконалювалися і наші гравці, і розвивалися наші тренери, щоби суддів міжнародних ставало більше, щоби супервайзерів на місцях, котрі розуміються, як проводити турніри високого гатунку, ставало дедалі більше. Так само, як самих змагань та їхніх учасників. Тенденція мене радує, але остаточно буду задоволений результатами роботи моєї команди тільки з того моменту, коли українські гравці нарешті стоятимуть на п'єдесталах Олімпійських Ігор, чемпіонатах світу та першостях Європи.

 

 Прес-служба ФВУ