FVU - Facebook FVU - Facebook

 Саме дніпровській команді випала незавидна честь провести перехідні матчі за збереження прописки в Суперлізі.

ЧЕРНІГІВ

"Дніпро" - "Фаворит" - 3:0 (25:19, 25:14, 25:11)

"Юракадемія" - "Буревісник-ШВСМ" - 2:3 (25:27, 25:23, 17:25, 25:22, 10:15)

"Фаворит" - "Буревісник-ШВСМ" - 2:3 (25:22, 25:17, 21:25, 20:25, 12:15)

"Дніпро" - "Юракадемія" - 0:3 (21:25, 21:25, 20:25)

"Юракадемія" - "Фаворит" - 3:0 (25:16, 25:18, 25:18)

"Буревісник-ШВСМ" - "Дніпро" - 3:2 (21:25, 25:16, 26:24, 23:25, 18:16)

Перед початком цього туру, дивлячись у таблицю, пересічному любителю волейболу могло здатися, що "Дніпро" знаходиться лише за крок від збереження місця у дивізіоні найсильніших, а найгірші шанси позбутися необхідности грати перехідні матчі має "Буревісник-ШВСМ". Але насправді картина виглядала дещо інше. Адже у нинішньому чемпіонаті його оргкомітет вирішив у турнірі за 5-8 місця підсумовувати не очки, а кількість перемог (незалежно від рахунків - 3:0 чи 3:2). Їх же перед зустріччю суперників у Чернігові в активі "Дніпра" було шість, а у "Буревісника-ШВСМ" - п'ять. Також шість "вікторій" мала "Юракадемія". Таким чином, заключні поєдинки були дуже важливими для всіх трьох колективів.

Чернігівські волейболісти були сповнені рішучості "кістьми лягти, але будь що - перемогти". І справді, кожна гра за їхньою участю склалася наче останній бій. Зрештою, три тай-брейки і всі три переможні - це справді досягнення!

Після першого дня ситуація стала ще більш заплутаною, оскільки "Буревісник-ШВСМ" у п'ятій партії таки здолав "Юракадемію". Якби сталося навпаки, то на перехідні ігри з ВК "Бахмут", певно, вже справді мали б готуватися чернігівчани. А так вони продовжили добряче грати на нервах власних уболівальників. Адже наступного дня перші дві партії поступилися "Фавориту", що було для останніх наче занесений в спину ніж. Та, на щастя, до трагедії все ж не дійшло, бо наступні три сети підопічні Миколи Благодарного спромоглися залишити за собою. А оскільки паралельно дніпряни поступилися харків'янам, то всі три команди, які будь-що намагалися позбутися неприємного сьомого місця, набрали однакову кількість перемог. Тож усе мав вирішити заключний день, а точніше - заключний поєдинок туру.

"Юракадемія", як і очікувалося, на класі розібралася з "Фаворитом" і, таким чином, вже гарантувала собі підсумкову позицію не нижче шостої. Отже, невдаху мав визначити матч "Дніпро" - "Буревісник-ШВСМ". Він перетворився на справжній бойовик, оскількі три останні партії визначали щасливчика на "більше-менше". В тому числі і тай-брейк. І тут Фортуна посміхнулася господарям туру. Два вирішальних розіграші м'яча вони завершили на власну користь, після чого влаштували такий "хоровод", наче виграли чемпіонський титул. Проте емоції - це завжди емоції, навіть якщо привід для них насправді не настільки почесний...

Отже, у перехідних іграх за право грати наступного сезону в Суперлізі зустрінуться "Дніпро" та ВК "Бахмут". Перші два поєдинки - 21 і 22 квітня - дніпряни проведуть на власному майданчику. 28 квітня суперники зустрінуться вже у Бахмуті. В разі необхідності, вони зіграють там і наступного дня. Ну, а якщо знадобиться п'ятий матч, то він 5 травня відбудеться у Дніпрі.

Прес-служба ФВУ