Суперліга (жінки). 8-й тур. «Орбіта» витісняє «Галичанку» з третього рядку 

Підопічні Володимира Бузаєва у запеклому протистоянні таки здолали опір команди Віктора Туркули


Двобій у Запоріжжі мав велике значення в плані можливих змін у турнірній таблиці. «Галичанці-ТНЕУ-ГАДЗ», аби вберегти своє поточне третє місце, необхідно було здобути над місцевою «Орбітою-ЗНУ-ОДЮСШ» принаймні одну перемогу. Проте в першому матчі господарки майданчику виконати це «завдання-мінумім» гостям не дозволили…


ОРБІТА-ЗНУ-ОДЮСШ – ГАЛИЧАНКА-ТНЕУ-ГАДЗ – 3:1

(25:21, 27:29, 29:27, 25:14)

«Орбіта-ЗНУ-ОДЮСШ»: Леженкіна, Козиряцька-Середа (к), Пасс, Савченко, Лохманчук, Пугач; Николайчук (л), Перепич (л), Кутнякова. Тренер – Володимир БУЗАЄВ.

«Галичанка-ТНЕУ-ГАДЗ»: Мадзар, Стасівська (к), Яковчук, Мельниченко, Єфременко, Міленко; Ротар (л), Зеневич, Протянова, Дрьомова. Тренер – Віктор ТУРКУЛА.

Судді: Паєвський, Босенко.

Тривалість матчу: 100 хв. (21+30+28+21).

Кращі гравці (за версією ФВУ): Лохманчук – Мадзар.

23 лютого. Запоріжжя. СК ЗНУ. 120 глядачів. 

Якщо в останніх турах гра «Орбіти-ЗНУ-ОДЮСШ» набувала дедалі більшої злагодженості й потужності, то в «Галичанки-ТНЕУ-ГАДЗ» усе було навпаки. Фактично кожне очко, у тому числі й у запеклому протистоянні півфіналу Кубка України з «Волинь-Університетом-ОДЮСШ», підопічним Віктора Туркули давалося з великими складнощами. Саме тому запоріжанки, які нещодавно не були впевненими навіть у можливості твердо посідати в таблиці четвертий рядок, після цього матчу перемістилися вже на третій…

Особливістю поєдинку стало те, що кожну партію в ньому тернополянки розпочинали з провалів, що давало суперницям змогу відриватися до добрих чотири пункти. І лише потім гості відчайдушно кидалися наздогін. Що цікаво, за винятком четвертого сету, це їм вдавалося успішно. І якщо в стартовій партії, наблизившись упритул – 20:21, кінцівку «Галичанка-ТНЕУ-ГАДЗ» таки не витягнула, то в наступній, поступаючись навіть – 10:17, спромоглася перевести протистояння на «більше-менше». А там, завдяки самовідданості ліберо Тетяни Ротар та хорошому взаєморозумінню зв’язки Олена Стасівська – Оксана Мадзар, схилила шальки терезів на власний бік.

За дуже схожим сценарієм події розвивалися у третій партії. І знову – «більше-менше» та валідольна боротьба нервів. Однак цього разу Вікторія Лохманчук і компанія свого не віддали.

Цей момент у всьому поєдинку став переламним. Підбадьорені локальним успіхом, запоріжанки спіймали кураж та на всіх парах помчали й до успіху загального. І незабаром уже святкували його.

Втім, у тернополянок залишається можливість взяти реванш у суботньому матчі та повернути все на круги своя…  


РЕГІНА-МЕГУ-ОШВСМ – ВОЛИНЬ-УНІВЕРСИТЕТ-ОДЮСШ – 0:3

(20:25, 17:25, 17:25)

«Регіна-МЕГУ-ОШВСМ»: Завала, Дубова, Димар, Михальчук, Грицуняк (к), Серебрякова; Вікторчук (л), Гринчук (л), Немухова. Тренер – Ігор ТАРТАКОВСЬКИЙ.

«Волинь-Університет-ОДЮСШ»: Ужва, Скрипник, Собчук, Осачук, Рудик (к), Даньчак; Карасьова (л). Тренер – Богуслав ГАЛИЦЬКИЙ.

Судді: Льопа, Омельченко.

Тривалість матчу: 59 хв. (21+19+19).

Кращі гравці (за версією ФВУ): Грицуняк – Рудик.

23 лютого. Рівне. СК НВК №26. 105 глядачів. 

Господарок майданчику дуже сильно підвів невпевнений прийом. Часто-густо рівненчанки дозволяли собі пропускати нескладні ейси та навіть прості перекидки з боку суперниць. Утім, для останніх шлях до перемоги аж ніяк не був устелений червоною доріжкою. Довелося добряче попрацювати. Особливо у стартовому сеті, де рахунок тривалий час був рівним. Та коли табло висвітлювало 18:18, на подачу вийшла Любов Ужва, після чого лучанки набрали три очки поспіль і, таким чином, створили вирішальний відрив.

Далі гостям було дещо простіше, але боротьба тривала до останнього. Варто відзначити, що у «Волинь-Університету-ОДЮСШ» відверто феєрила Олена Рудик, яка відзначилася тим, що не просто роздавала високі зручні передачі, але й продуктивно відпрацювала на блоках і кілька разів ловила опоненток раптовими ударами з другого торкання. Рівненчанок же героїчно вела за собою Олена Грицуняк, проте її зусиль для успішної контргри виявилося замало.

Прес-служба ФВУ