Суперліга (чоловіки). 13-й тур. Великі сюрпризи від «чортової дюжини» 

Всупереч очікуванням, у кожному двобої вийшли дуже несподівані результати


Таки недарма кажуть, що «чортова дюжина» частенько буває багатою на сюрпризи! Адже в нас 13-тур вийшов саме таким. Здавалося б, абсолютно непередбачуваним виглядав лише двобій у Вінниці. Проте на ділі несподіванок вистачило фактично в кожному протистоянні!


ВК МХП-ВІННИЦЯ – НОВАТОР – 2:3

(25:17, 25:23, 19:25, 21:25, 15:17)

«ВК «МХП-Вінниця»: Лизанець, Данилов, Горбенко (к), Полуян, Клепко, Щавінський (к); Остроумов (л), Король, Передрій, Скороход, Головень. Тренер – Васіф ТАЛИБОВ.

«Новатор»: Перепадя, Середа, Вієцький, Ніколайчук, Тупчій, Татаренко (к); Кисіль (л), Павлюк, Турик, Терещук, Оліщук. Тренер – Роман КОВАЛЬЧУК.

Судді: Паєвський, Іванов.

Тривалість матчу: 105 хв. (19+25+21+25+15).

Кращі гравці (за версією ФВУ): Полуян – Тупчій.

9 березня. Вінниця. СК ВНПУ. 480 глядачів. 

 

ВК МХП-ВІННИЦЯ – НОВАТОР – 3:2

(25:18, 19:25, 20:25, 25:21, 15:12)

«ВК «МХП-Вінниця»: Лизанець, Данилов, Горбенко (к), Полуян, Клепко, Щавінський (к); Остроумов (л), Передрій, Скороход. Тренер – Васіф ТАЛИБОВ.

«Новатор»: Середа, Вієцький, Ніколайчук, Тупчій, Татаренко (к), Перепадя; Кисіль (л), Павлюк, Турик, Терещук. Тренер – Роман КОВАЛЬЧУК.

Судді: Іванов, Паєвський.

Тривалість матчу: 105 хв. (19+21+24+25+16).

Кращі гравці (за версією ФВУ): Передрій – Вієцький.

10 березня. Вінниця. СК ВНПУ. 400 глядачів. 

«Бойовичок» у двох серіях між претендентами не тільки на потрапляння до четвірки найсильніших, але й взагалі на комплекти нагород, виправдав свій статус, що називається, від і до. Тобто, зі стартового розіграшу першого поєдинку до останнього – поєдинку другого. Що не партія – то загадкова зміна ситуації та суцільна інтрига! Тож не дивно, що в обох випадках справа дійшла до тай-брейків. Як, у принципі, не варто дивуватися і тому, що 9 березня характер виявився міцнішим у хмельничан, а 10-го – вже у вінничан. Адже, з огляду на сценарії та максимальну самовідданість усіх без винятку виконавців, саме такий підсумок можна назвати найбільш справедливим.


КП ВК ДНІПРО – СЕРЦЕ ПОДІЛЛЯ – 1:3

(30:28, 15:25, 12:25, 19:25)

КП ВК «Дніпро»: Хомин, Коновалов (к), Маринченко, Свириденко, Лубан, Величко; Петровський (л), Рижов, Нестеренко, Дейнега. Тренер – Віталій СТАДНІКОВ.

«Серце Поділля»: Осадца, Наложний, Вітковський, Сидоренко (к), Ставнійчук, Босенко; Дорош (л), Олійниченко, Білан, Матус. Тренер – Валерій КОПИЛОВ.

Судді: Рибалка, Умінський.

Тривалість матчу: 81 хв. (26+17+18+20).

Кращі гравці (за версією ФВУ): Маринченко – Осадца.

9 березня. Дніпро. СК ПДАБ. 75 глядачів. 

 

КП ВК ДНІПРО – СЕРЦЕ ПОДІЛЛЯ – 3:1

(29:27, 25:18, 18:25, 25:22)

КП ВК «Дніпро»: Хомин, Лиходід, Маринченко, Нестеренко, Лубан, Величко; Петровський (л), Рижов, Свириденко. Тренер – Віталій СТАДНІКОВ.

«Серце Поділля»: Осадца, Наложний, Вітковський, Сидоренко (к), Ставнійчук, Босенко; Дорош (л), Олійниченко, Білан, Патратій, Матус, Довгий. Тренер – Валерій КОПИЛОВ.

Судді: Умінський, Рибалка.

Тривалість матчу: 93 хв. (26+22+21+24).

Кращі гравці (за версією ФВУ): Маринченко – Осадца.

10 березня. Дніпро. СК ПДАБ. 55 глядачів. 

Дніпряни одразу ж дали зрозуміти, що, образно кажучи, пальця в рот їм класти не варто. І, здавалося, «сердечки» це своєчасно відчули. Принаймні, запрацювавши з повною самовіддачею, перший матч вони без особливих складнощів довели до впевненої перемоги. І, схоже, всерйоз розраховували на подібний сценарій і наступного дня. Принаймні, стартовий сет, який господарі майданчику знову виграли на «більше-менше», цілком повторював знайому картину. Однак цього разу підопічні Віталія Стаднікова не дозволили суперникам перехопити ініціативу. Моментами «Дніпро» взагалі нагадував самого себе зразка недавнього «срібного сезону». Тому, звісно, в грі «Серця Поділля» виникли чималі негаразди, розібратися з якими його гравцям не вдалося.


ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ – БАРКОМ-КАЖАНИ – 0:3

(16:25, 22:25, 18:25)

«Юракадемія»: Андріюк, Лойтаренко, Русін, Єфименко, Рогожин, Шаповал (к); Д.Романцов (л), Канаєв (л), Тюрін, Свиридов, Анохін, Рябов, Столбунов. Тренер – Володимир РОМАНЦОВ. 

«Барком-Кажани»: Паласюк, Діденко (к), Кісілюк, Семенюк, Тевкун, Жуков; Брова (л), Бокшан, Бібер. Тренер – Угіс КРАСТІНЬШ.

Судді: Овчарук, Елькін.

Тривалість матчу: 62 хв. (19+22+21).

Кращі гравці (за версією ФВУ): Шаповал – Жуков.

9 березня. Харків. СК НЮА. 450 глядачів.

 

ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ – БАРКОМ-КАЖАНИ – 3:2

(25:23, 25:23, 19:25, 22:25, 15:12)

«Юракадемія»: Лойтаренко, Русін, Андріюк, Рогожин, Шаповал (к), Карімов; Д.Романцов (л), Канаєв (л), Тюрін, Свиридов, Єфименко, Анохін,  Столбунов. Тренер – Володимир РОМАНЦОВ. 

«Барком-Кажани»: Семенюк, Діденко (к), Кісілюк, Гладенко, Тевкун, Жуков; Брова (л), Бокшан, Бібер, Плясецький. Тренер – Угіс КРАСТІНЬШ.

Судді: Елькін, Овчарук.

Тривалість матчу: 102 хв. (24+21+20+23+14).

Кращі гравці (за версією ФВУ): Рогожин – Бокшан.

10 березня. Харків. СК НЮА. 470 глядачів. 

Ще одна певна несподіванка! Здається, харків’яни, дозволивши грізним суперникам не відчути серйозних проблем у першому матчі, добряче приспали їхню боєготовність. Бо в наступному молоді підопічні Володимира Романцова заграли проти «кажанів» у зовсім інший волейбол. Та ще й силу волі проявили на заздрість, бо дві перші партії видряпали у жорсткому психологічному протистоянні. І хоча надалі львів’яни зуміли відігратися, тай-брейк усе одно залишився за «Юракадемією»!


БУРЕВІСНИК-ШВСМ – ЛОКОМОТИВ – 2:3

(25:19, 20:25, 26:24, 17:25, 12:15)

«Буревісник-ШВСМ»: Копич, Каліберда, Шаповал, Дикун, Білик, Дем’янський; Жуков (л), Старченко (л), Христов, Камінський, Прищепа, Борисенко (к), Лук’янець. Тренер – Роман НОСКО.

«Локомотив»: Ковальов, Дрозд, Стаценко, Шевченко, Остапенко, Синиця; Фомін (л), Капаєв, Томин (к), Євстратов. ТренерІгор ЗЯБЛІЦЕВ. 

Судді: Омельченко, Лемещук.

Тривалість матчу: 100 хв. (19+21+26+19+15).

Кращі гравці (за версією ФВУ): Дикун – Томин.

9 березня. Чернігів. СК ЧПУ. 127 глядачів.

 

БУРЕВІСНИК-ШВСМ – ЛОКОМОТИВ – 0:3

(20:25, 22:25, 18:25)

«Буревісник-ШВСМ»: Копич, Каліберда, Шаповал, Дикун, Білик, Дем’янський; Жуков (л), Старченко (л), Христов, Камінський, Борисенко (к), Лук’янець. Тренер – Роман НОСКО.

«Локомотив»: Капаєв, Дрозд, Томин (к), Ковальов, Остапенко, Синиця; Фомін (л). ТренерІгор ЗЯБЛІЦЕВ. 

Судді: Лемещук, Омельченко.

Тривалість матчу: 62 хв. (19+23+20).

Кращі гравці (за версією ФВУ): Каліберда – Капаєв.

10 березня. Чернігів. СК ЧПУ. 75 глядачів. 

«Третій дубль» знакових несподіванок цілком міг статися у Чернігові. Як і обіцяли, підопічні Романа Носка дали діючим чемпіонам України гідний бій, змусивши тих добряче понервувати на тай-брейку. От тільки, на відміну від двох попередніх протистоянь, у цьому останнє слово залишилися за апріорі сильнішими.

Ну, а наступного дня волейболісти «Локомотива» розслабленості собі вже не дозволили…


Отже, що ми маємо перед заключним туром першого етапу чемпіонату? «Локомотив» має в активі 21 перемогу і гарантував собі перше місце. У Баркома-Кажани» 18 перемог, і він навряд чи поступиться другою сходинкою. Далі йдуть «Серце Поділля» – 17 перемог та «Новатор» і ВК «МХП-Вінниця» – по 16 перемог. З огляду на це, поєдинки «Новатор» - «Серце Поділля» та ВК «МХП-Вінниця» - «Юракадемія», що відбудуться 15-16 березня, набувають напрочуд важливого значення…  

Прес-служба ФВУ