Михайло МЕЛЬНИК:  «Подаємо заявки на проведення в Україні фінальних раундів жіночої «Золотої Євроліги-2021» та чоловічого Євроволей-2023»

Під час чергового візиту до нашої країни президент ЄКВ Александар БОРІЧІЧ визнав роботу ФВУ зразковою 

 

Нещодавно у Відні пройшла Генеральна асамблея Європейської конфедерації волейболу, де, зокрема, відбулися вибори її нового очільника. За їхніми результатами із солідним відривом перемогу здобув нинішній глава ЄКВ Александар Борічіч. І варто окремо наголосити, що перший закордонний візит, який він зробив після свого переобрання, стався саме до України!

 

Президент ЄКВ одразу ж охоче відгукнувся на запрошення глави ФВУ Михайла Мельника. Тим більше, причина тому була серйозною. Адже Александар Борічіч, як почесний гість, узяв участь в урочистій церемонії з нагоди святкування 95-річчя українського волейболу. Там він вручив Михайлу Мельнику спеціальну відзнаку ЄКВ як керівнику однієї з найбільш прогресивних європейських національних федерацій останніх років, а також персонально поздоровив із значною датою присутніх на церемонії українських волейбольних олімпійських чемпіонів.

 

Після того Александар Борічіч із величезним задоволенням подивився поєдинок за Суперкубок України між жіночими командами СК «Прометей» і «Хімік» (рахунок – 3:2), взяв участь у церемонії нагородження і вручив спеціальний приз MVP того матчу – гравцю СК «Прометей» Діані Мелюшкіній.

 

На завершення свого візиту, президент ЄКВ вчергове широко наголосив, що вважає роботу Федерації волейболу України зразковою для багатьох інших федерацій, побажав їй подальших успіхів у діяльності, відзначив відмінну організацію Суперкубка України з ретельним дотриманням усіх необхідних санітарних норм і, відповідно, висловив сподівання вже найближчим часом обов’язково побачити Україну серед господарів проведення наймасштабніших континентальних турнірів.

 

Варто відзначити, що останнє побажання Александара Борічіча миттєво знайшло відгук з боку керівництва нашої національної федерації. Детальніше про це та про інші цікавинки прес-службі ФВУ розповів Михайло Мельник…

 

«Ми чудово розуміємо, наскільки Україні важливо проводити в себе різні міжнародні змагання. Тим більше – наймасовіші та найпрестижніші. Відповідно, порадившись з віце-президентами федерації – Олександром Герегою, Володимиром Дубинським, Ігорем Цепендою та Андрієм Лопушанським, а також поцікавившись думками інших членів Виконкому ФВУ, ми дійшли спільної згоди, і вже у понеділок, 26 жовтня, відправимо до ЄКВ офіційні заявки на проведення в нашій країні фінальних раундів жіночої «Золотої Євроліги-2021» та чоловічого Євроволей-2023!

 

Розуміємо, що доведеться витримати серйозну конкуренцію з боку інших європейських держав, але ми до цього готові. Тим більше, Александар Борічіч очевидно дав зрозуміти, що ЄКВ дуже зацікавлена у розширенні географії нових країн, які готові брати на себе організацію найпрестижніших континентальних змагань. Адже це дає в них солідний поштовх для розвитку і популяризації волейболу.

 

Разом із тим щиро сподіваємося, що до того часу пандемія коронавірусу, спільними зусиллями, буде подоланою та відступить, і Європа повернеться до повноцінного спортивного життя.

 

До речі, повертаючись до вищезгаданої Генеральної асамблеї ЄКВ, хочу відзначити ще кілька резонансних новин…

 

По-перше, під час роботи я мав плідну розмову з керівником Федерації волейболу Сербії – знаменитим Зораном Гаїчем, і ми досягли попередньої домовленості, що у серпні 2021 року, напередодні фінальних раундів жіночого та чоловічого чемпіонатів Європи, національні збірні наших країн проведуть спільний тренувальний збір та відіграють між собою по 3-4 спаринги.

 

По-друге, дізнавшись всі належні подробиці спеціальної програми ЄКВ з розвитку дитячого й студентського волейболу, ми вирішили обов’язково нею скористатися. Відповідно, ФВУ зробить заявку, щоби нам прислали фахівця, який надасть усю необхідну методичну допомогу в питаннях організації й проведення дитячих і студентських змагань. Ми прагнемо підняти її до вищого рівня, тож міжнародний досвід має стати в нагоді.

 

Нарешті, по-третє, Александар Борічіч повідомив, що мене включили до Спортивно-організаційної комісії ЄКВ, і незабаром її склад має бути офіційно затверджений. Таким чином, я матиму змогу бувати на матчах найвищого континентального рівня і, безумовно, потім використовувати всі найбільш цікаві моменти їхньої організації в нашій країні.

 

Отже, як бачите, у своїй роботі Федерація волейболу України бере курс на штурм нових внутрішніх та міжнародних вершин. І я не сумніваюся, що спільними зусиллями ми їх обов’язково подолаємо!»

 

Прес-служба ГО ФВУ

 

НАШІ ПАРТНЕРИ

geneva
sport 1
sport 2