Михайло МЕЛЬНИК:  «Знову акцентуватимемо основну увагу на наших збірних» (ЧАСТИНА ПЕРША)

Президент ФВУ дав оцінку роботи у 2020-му році та озвучив головні плани та події у році 2021-му 

 

Рік 2020-й у діяльності Федерації волейболу України вийшов неоднозначним, оскільки був насичений як позитивними, так і негативними моментами. Адже через пандемію коронавірусу без нагород внутрішнього чемпіонату вимушено залишилися команди чоловічої та жіночої Суперліги, повністю був зруйнований календар підготовки обох національних збірних, а чоловіча «молодіжка» взагалі залишилася «поза грою» на чемпіонаті Європи U-20. Але водночас загальний курс роботи ФВУ і прийняті нею непрості оперативні рішення у складні часи отримали фактично тотальну підтримку на XXVI звітно-виборчому Конгресі, що підтвердив і черговий візит до нашої країни президента ЄКВ Александара Борічіча. Разом із тим стався справжній історичний прорив континентального масштабу у волейболі пляжному, а ще Україна отримала статус держави, якій залюбки довіряють організацію та проведення найпрестижніших міжнародних змагань.

Більш детально про це та інше – в ексклюзивному інтерв’ю з президентом Федерації волейболу України Михайлом Мельником…

 

– Михайле Григоровичу, рік 2020-й запам’ятався зіткненням із проблемами, вирішувати які українському волейболу ніколи раніше не доводилося. Зокрема, пандемія коронавірусу змусила відмовитися від визначення чемпіонів та призерів в обох наших Суперлігах. Зараз, коли пристрасті давно вгамувалися і можна дати виважену оцінку, як вважаєте – не було то рішення помилковим?

 

– Зараз уже з повною упевненістю можу сказати, що ми вчинили вірно. У визначенні володарів нагород ФВУ намагалася дотримуватися виключно спортивного принципу, коли за основу беруться остаточні результати, а не локальні. І, до речі, саме таким шляхом пішла переважна більшість інших країн, причому, не лише європейських. Щоправда, деякі критики наголошували, що чемпіонати варто було лише призупинити і дограти пізніше, як ми зробили це в інших лігах. Але ж Суперліга – то окрема мова. Керівники клубів заявляли, що не можуть виплачувати гравцям зарплату просто так. Особливо – легіонерам. Відповідно, їх треба було відпускати, а чемпіонати завершити достроково.

 

В інших же лігах усе було простіше. Вимушена пауза там майже нікого не злякала, і коли ситуація дозволила провести вирішальні матчі, переважна більшість команд висловилася саме за такий варіант. Таким чином, крім як у Суперлігах, переможців і призерів в інших дивізіонах ми визначили.

 

Паралельно нам вдалося успішно вирішити питання: хто має представляти Україну в жіночій Лізі чемпіонів – СК «Прометей» чи «Хімік»? При цьому емоції та дії керівництва южненського клубу зашкалювали до неприйнятного, що цілком могло завершитися для нього поганими наслідками. Та, зрештою, це право отримали обидві команди, в чому є певна заслуга і ФВУ. Так, не лише ми ратували за ідею дозволити певним країнам заявити до найпрестижнішого єврокубкового турніру більшу кількість учасників, замість тих, хто вимушено відмовився, але саме Україна запропонувала її чи не першою, і потім настирливо відстоювала.

 

Зрештою, щоправда, через різні причини єврокубковий сезон для наших клубів вийшов невдалим, оскільки лише «Епіцентр-Подоляни» показали пристойний результат, пробившись до чвертьфіналу Кубка Виклику. Але то вже питання до самих клубів…

 

– Коронавірус повністю зірвав календар роботи обох національних збірних…

 

– Так, і це дуже прикро, оскільки наші плани були серйозними. Насамперед, у «Золотій Євролізі», змагання якої скасували. Також до останнього не було ясно – коли має проводити матчі кваліфікаційного раунду ЧЄ-2021 жіноча збірна? Спочатку мова йшла про серпень, далі – про жовтень, потім – уже про січень 2021-го… Та, зрештою, керівництво ЄКВ вирішило не ризикувати і перенести кваліфікаційні поєдинки на травень. Нагадаю, що перший тур прийматиме у себе Португалія, а другий – Грузія.

 

Для чоловічої же збірної нам таки вдалося організувати навчально-тренувальний збір, котрий влітку пройшов у Запоріжжі. Це було непросто, оскільки у профільному Міністерстві нам казали: про який збір може йти мова, якщо всі змагання скасовані? Вибачте, але ж це абсурд: якщо у спортсменів, наприклад, Олімпіада або чемпіонат світу заплановані на наступний рік, то що - у поточному готуватися до них не треба?! Зрештою, із цим погодився безпосередньо профільний Міністр Вадим Гутцайт, який добре знайомий із подібними випадками з власної спортивно-наставницької практики. Тож наші збірники, все ж, згадали - що таке волейбол. Адже до того, через карантин, вони фактично два місяці нічого не робили.

 

Відповідно, провели у Запоріжжі корисну роботу, в якій на повну задіяли спеціальну «гармату» для відпрацювання прийомів м’яча. Це дуже важливий елемент, оскільки без якісного прийому досягати перемог нереально. Ось пригадайте чвертьфінальний поєдинок на Євроволей-2019 із Сербією, коли, за рахунку 21:18 на нашу користь, у суперників на подачу вийшов унікальний майстер Александар Атанасьєвіч і видав три абсолютні різні за силою і траєкторією спроби! Наші хлопці з ними не впоралися, бо раніше саме з такими подачами майже не стикалися. Відповідно, Атанасьєвіч, можна сказати, фактично врятував свою команду, бо виграй ми той сет – і рахунок у матчі став би 2:0…

 

Таким чином, за придбання цієї «гармати» хочу висловити на адресу Міністерства уже щиру вдячність! Але, знову ж таки, мене відверто дивує, чому у його спортивному звіті за 2020 рік жодним словом не згадали феноменальні успіхи наших майстрів волейболу пляжного? Дві золоті, срібна та бронзова медалі на вікових чемпіонатах Європи – хіба багато хто може пишатися такими досягненнями?!

 

До речі, ці перемоги стали реальністю з тієї причини, що Комісія ФВУ з волейболу пляжного на чолі з Павлом Касаєм, попри суттєву критику, не скасувала внутрішні змагання, а продовжила їх, зрозуміло, з максимальним дотриманням усіх карантинних вимог. Таким чином, наші спортсмени підійшли до відповідальних континентальних стартів у хорошій формі, і продемонстрували там таку гру, якою щиро захоплювалися в усій Європі. Відповідно, керівництво ФВУ і, зокрема, її віце-президент Андрій Лопушанський – куратор волейболу пляжного, віднайшли можливість нагородити наших героїв-спортсменів та їхніх наставників гідними подарунками і грошовими преміями. Не сумніваюся, їхні нові солідні досягнення не за горами…

 

Прес-служба ГО ФВУ

НАШІ ПАРТНЕРИ

geneva
sport 1
sport 2