Андрій ЛЬОПА:  «Вірю, у нашої збірної – чудове майбутнє!»

14-16 травня відбудуться вирішальні матчі кваліфікації жіночого ЧЄ-2021 

 

Голова Директорату ГО «Федерація волейболу України» поділився своїми думками стосовно омолодження складу та виступів національної жіночої команди України у перших кваліфікаційних матчах Євроволей-2021…

 

- Андріє Степановичу, ми перебуваємо у Тбілісі, де 14-16 травня жіноча збірна України проведе матчі 2-го туру відбору на чемпіонат Європи. В якості кого ви тут присутні?

 

- Я прилетів до Грузії ще 6 травня. Мене запросив секретар Федерації волейболу Грузії, щоби допомогти місцевим суддям освоїти тонкощі ведення електронного протоколу. Попередні три дні тут проходив турнір, де ми навчали наших друзів. Тож тепер вони зможуть працювати самостійно.

 

- Що можете сказати про оновлену жіночу збірну України?

 

- Ми вже неодноразово говорили про те, що вона оновилася, і це приємно радує. Змінився тренерський штаб, до команди приєдналося багато молодих волейболісток. Я на зборах не був, проте з того, що чув, думаю, ми на вірному шляху. Сподіваюся, незабаром ми станемо свідками потужного прогресу збірної. Потрібно розуміти, що будь-які зміни є болючими, тому їх потрібно прийняти і пережити. Коли ти впевнено крокуєш до своєї мети, то за три-чотири роки вона обов’язково буде втілена в реальність.

 

- Тобто омолодження складу – це інвестиція в майбутнє?

 

- Безумовно! Хоча, звичайно, зараз даний процес може зіграти в «мінус». Утім, будь-яка збірна світу рано чи пізно проходить через цей період. Наприклад, Італія чи Польща багаті на молодих та перспективних гравців, які помітно прогресують. Так, вони ще нічого серйозного не виграли, але це - справа часу.

 

- З якою періодичністю потрібно омолоджувати склад?

 

- Є таке поняття, як зміна поколінь, коли тренери працюють з волейболістками певного віку п’ять-шість років. Після цього відбувається омолодження складу. Можна робити й по-іншому: долучати до кістяка команди, який формується з досвідчених гравців, юних спортсменок. Але для цього треба мати хороший фундамент, який бере свій початок ще з дитячого волейболу.

 

- В Україні цей фундамент закладений?

 

- У нашій країні багато дитячих команд. Утім, нам потрібно змінити радянську систему, бо вона не приносить тих плодів, яких нам хотілося би бачити. Також не вистачає державної підтримки. Президент ФВУ Михайло Мельник ініціював створення подібної програми, проте без законодавчої бази ми не зможемо втілити її в життя.

 

- Можливо, потрібно шукати допомоги у меценатів?

 

- Обов’язково! Я дякую Володимиру Дубинському, Олександру Герезі, Олегу Барану та всім тим, хто вкладає власні кошти у волейбол! Без їхньої допомоги не було би потужних клубів. Своїм прикладом вони стимулюють й інших робити так само, щоб у нас була цікава конкуренція на внутрішній арені.

 

- Як можете прокоментувати виступи збірної України у 1-му турі відбору на Євроволей-2021, що проходив у Португалії?

 

- У першому матчі з господарками майданчика українки зуміли зібралися, незважаючи на програш у стартовій партії. Молодці! У другій грі зі шведками, мабуть, «перегоріли» та не повірили у власні сили. Давався в знаки той факт, що наша оновлена збірна зіграла лише декілька товариських поєдинків. Узагалі два тижні підготовки – це дуже мало. Хоча, звичайно, старання дівчат було очевидним.

 

- Ви вважаєте, що Швеція – це команда, яку можна було перемагати?

 

- Там немає гравців високого класу. Єдина зірка – Ізабель Хаак. Усі інші грають не в елітних чемпіонатах. Тому це не та збірна, яку ми не можемо обіграти. Проте у матчі з Україною в колективних діях шведки виглядали потужніше. Що ж, не потрібно забувати - нічого не приходить одразу. Без поразок немає перемог. Упевнений, що наші спортсменки виправлять усі свої помилки, і тут, у Тбілісі, ми побачимо вже зовсім інший колектив.

 

- Як можете охарактеризувати нашу національну команду?

 

- У збірній багато хороших молодих гравців, яких я дуже добре знаю. Є з ким працювати – у нас чудове майбутнє! Думаю, що в процесі підготовки до «Золотої Євроліги» у складі національної команди можна буде побачити й інших новачків.

 

- До речі, можете детальніше розповісти про «Золоту Євролігу»?

 

- Раніше існувала просто Євроліга, яка для сильних збірних була не надто привабливою. Проте, відчуваючи, що в наближчі часи турнір очікують серйозні реформи, наші збірні – чоловіча і жіноча – в 2017 році заявилися туди вперше, і відразу виграли змагання, наробивши галасу. І буквально одразу за тим турнір справді реформували, створивши «Золоту Євролігу». Там за успішні виступи командам надаються рейтингові очки, які є важливими й для України. Плюс – «Золота Євроліга» дає змогу перевірити свій найближчий резерв та краще підготуватися до тих же чемпіонатів Європи.

 

У цьому сезоні жінки перше коло проведуть у Запоріжжі, друге – у Болгарії. Чоловіки ж усі поєдинки зіграють у Запоріжжі. Тож запрошуємо на матчі глядачів, якщо дозволятимуть карантинні вимоги. В іншому випадку дивіться прямі трансляції на телеканалі XSport!

 

Кваліфікація чемпіонату Європи-2021. Група В

 

ТБІЛІСІ (Грузія). 2-й тур

 

14 травня


14:30 Грузія - Португалія
17:30 Швеція - УКРАЇНА

 

15 травня


14:30 Португалія - УКРАЇНА
17:30 Грузія - Швеція

 

16 травня


14:30 УКРАЇНА - Грузія
17:30 Португалія - Швеція

 

До фінального раунду чемпіонату Європи з нашої групи вийдуть дві найсильніші збірні.

 

Пресслужба ГО ФВУ

НАШІ ПАРТНЕРИ

geneva
sport 1
sport 2