Перейти до основного вмісту
x

Чоловіча збірна України зіграє у «Фіналі чотирьох» Золотої Євроліги-2022!

Збірна України

Українські волейболісти на тай-брейку перемогли Данію та другий рік поспіль виходять до «Фіналу чотирьох» престижного турніру!

Вітаємо всіх з перемогою!

3 червня в рамках групового етапу Золотої Євроліги-2022 чоловіча збірна України провела п’ятий поєдинок у місті Гентофте (Данія), де зустрілася з волейболістами збірної Данії.

Важким видався початок матчу. Зі старту українці майже весь час були у ролі наздоганяючих – 1:4. Ближче до середини сету команди йшли рівно. І попри шалений тиск господарів майданчика наша збірна змогла вистояти та виграти сет на “більше-менше” – 26:24.

Данці продовжували натиск і в другому сеті – 3:8. Треба віддати належне супернику, гра господарів у захисті виглядала неймовірно. Також напрочуд добре у Данії виходили потужні подачі, які перетворювалися на ейси – 9:16. Врятувати цю партію допомогло б лише диво, якого не сталося – 15:25.

Третій сет вже за традицією ми розпочинали не лідерами – 2:5. Зв'язуючий Данії Аксель Якобсен продовжував знаходити передачами своїх атакуючих при цьому не потрапляючи в український блок. Втім, низка вдалих розіграшів у виконанні Олега Плотницького і компанії і рахунок був вже рівний – 16:16. Спільними зусиллями підопічні Угіса Крастіньша змогли довести сет до перемоги – 25:23.

У четвертому сеті не спинити було головного бомбардира данців Расмуса Нільсена. Загалом діагональний за гру набрав 24 очки, реалізувавши 58% атак. Цей відрізок матчу був не найкращим для нашої команди, адже українські волейболісти багато помилялися на подачі та в атаці і в результаті цього втратили лідерство на майданчику – 19:25.

На тай-брейку наші хлопці зібралися, реалізували 70% атак та виграли вирішальний сет з рахунком 15:11.

У підсумку 3:2 на користь збірної України!

Капітан національної збірної України Олег Плотницький продовжує бути лідером колективу та стабільно набирати бали. Цього разу нападник набрав 14 очок та був визнаний MVP матчу. Однак, найрезультативнішим у складі України сьогодні був Тимофій Полуян, який випередив капітана на один пункт – 15 очок.

Cтартовий склад збірної України виглядав сьогодні таким чином: Олег Плотницький (капітан) (набрав 14 очок), Ілля Ковальов (13), Максим Дрозд (5), Юрій Семенюк (12), Тимофій Полуян (15), Юрій Синиця (2), Горден Брова (ліберо). На заміну виходили: Андрій Рогожин (0), Євгеній Кісілюк (3), Віталій Щитков (1).

Чоловіча збірна України закріпилася на першому місті групи В та достроково вийшла у «Фінал чотирьох». Півфінали та фінал відбудуться 18-19 червня у місті Вараждін, що у Хорватії.

Золота Євроліга-2022:

Україна – Данія – 3:2 (26:24, 15:25, 25:23, 19:25, 15:11)

Timofei Poluyan

Турнірна таблиця. Група В:

• Україна – 5 перемог (5 матчів), 14 очок
• Хорватія – 2 перемоги (4), 6 очок
• Іспанія – 1 перемога (4), 2 очки
• Данія – 0 перемог (3), 2 очки

4 червня українці зіграють ще один матч проти Данії. Однак цей поєдинок вже не матиме турнірного значення. Початок о 19:00 за київським часом.