Перейти до основного вмісту
x

ПЕРША ЛІГА (Жінки). 1-й тур. Хмельниччина рулить!

Команди

Стартові поєдинки чемпіонату - і в Хирові, і в Снятині - по-справжньому порадували спогляданням очевидного змагального «голоду» з боку всіх без винятку команд, що відобразилося на майданчику неймовірним загальним ігровим драйвом, емоціями, самовіддачею та окремими технічними «спалахами» окремих же майстринь, після яких їм захопливо аплодували навіть суперниці. Так, і помилок теж вистачало, особливо з боку наймолодших волейболісток (а в деяких командах на паркет виходили навіть 13-річні дівчата!), проте вони повністю поглиналися тотальною жагою боротьби та достатньо інтригуючими сюжетами фактично кожної зустрічі.

Тобто, безсумнівно, стартовий тур у жіночій першій лізі вийшов на славу! І далі, що також безсумнівно, буде ще крутіше!  

 

РЕЗУЛЬТАТИ МАТЧІВ

«Лаяр-Палас» (Хирів)

«Рись-ДЮСШ» - ДВК «Полісянка» - 3:2 (13:25, 25:10, 26:28, 25:9, 15:6)

«Енергетик» - ОДЮСШ «Волинський край» - 3:0 (25:17, 25:14, 25:20)

Збірна Полтавської області-Панянка ВК «Решетилівка» - «Енергетик» - 0:3 (18:25, 19:25, 19:25)

«Новатор» - «Рись-ДЮСШ» - 3:1 (25:12, 25:19, 13:25, 25:19)

ДВК «Полісянка» - «Новатор» - 0:3 (18:25, 10:25, 15:25)

ОДЮСШ «Волинський край» - Збірна Полтавської області-Панянка ВК «Решетилівка» - 3:1 (17:25, 25:19, 25:21, 25:21) 

СК «Колос» (Снятин)

ДЮСШ «Авангард» - «Олімпія-ДЮСШ №2» - 0:3 (9:25, 18:25, 20:25)

ВК «Воллейбук-ЧНУ-ЧОДЮСШ» - ДЮСШ «Авангард» - 3:0 (25:12, 25:11, 25:14)

«Олімпія-ДЮСШ №2» - ВК «Воллейбук-ЧНУ-ЧОДЮСШ» - 1:3 (21:25, 25:12, 20:25, 16:25)

У Хирові очевидними фаворитами вважалися двоє представників Хмельниччини – «Новатор» та «Енергетик», котрі мають у своїх складах більш досвідчених і майстровитих виконавиць, ніж їхні суперники. Зрештою, це й позначилося на підсумкових результатах, хоча епізодично юні волейболістки «Рись-ДЮСШ», ДВК «Полісянка», ОДЮСШ «Волинський край» та Збірної Полтавської області-Панянка ВК «Решетилівка» демонстрували дива непоступливості й відчайдушної самовідданості в боротьбі за кожен м’яч, тож змушували маститих опоненток переживати достатньо неприємні хвилини. Неодноразово наставники з Хмельницького та Нетішина, відповідно – Борис Філіпенко та Сергій Кузьмінчук, зверталися до тайм-аутів саме через ці причини, і тоді, що називається, гру на себе вимушено брали найбільш універсальні «бійці» в їхніх командних «обоймах». Ті, до їх честі, «вистрілювали» вправно, повертаючи своїм командам комфортну перевагу в рахунках.

Зокрема, у складі «Новатора» варто відзначити капітана – Ольгу Авторську, Ксенію Дідух і, персонально, вражаючих відмінною фізичною формою ветеранів – зв’язуючу Оксану Підгурську та ліберо Віту Загрубську. Хоча в потрібні моменти продуктивно включалися ще й Оксана Левчук та Зоряна Пивовар. А в складі «Енергетика» справжньою енергетикою запалювали партнерок разюча «гармата» діагональної Лариси Швець, карколомні польоти ліберо Марини Чернюк та універсальні старання догравальниць Євгенії Григоренко і Надії Швагринської.

Що ж до юних талантів в складах інших команд, то тут, насамперед, варто відзначити дії їхніх очевидних лідерів: Надії Вакулюк із ОДЮСШ «Волиньський край», Дар’ї Бабич із ВК «Решетилівка», Катерини Ярмолюк із ДВК «Полісянка» та Анастасії Липської із «Рись-ДЮСШ». Хоча й інші дівчата старалися на совість, а тому – нема сумнівів, у подальших турах вони також запросто можуть опинитися у центрі нашої особливої уваги.

Що ж до матчів у Снятині, то там, образно кажучи, балом правив ВК «Воллейбук-ЧНУ-ЧОДЮСШ», який значно переважав своїх суперників за загальним рівнем гри і, відповідно, дає привід персонально відзначити ККД  центральних блокуючих Вікторії Шандра та Анастасії Юрку. Утім, в складах ДЮСШ «Авангард» та «Олімпії-ДЮСШ №2» також є кілька цікавих виконавиць, тож маємо надію, що в подальших турах вони зі своїми партнерками відіграють потужніше та розважливіше.

До речі, у зв’язку з перспективною молоддю, хочеться окремо наголосити на яскраву промову віцепрезидента ГО ФВУ Андрія Лопушанського (власне, це саме за його ініціативи СК «Лаяр Палац» у Хирові стрімко перетворюється на справжній центр розвитку та популяризації вітчизняного клубного волейболу!) під час церемонії відкриття змагань, який, зокрема, звернув увагу учасниць чемпіонату на феєричний прогрес наших чоловічої та жіночої збірних у світових рейтингах. Адже ще 5-6 років тому вони там «паслися» у п’ятому-шостому десятках, а зараз піднялися на солідні, відповідно, 16-ту і 24-ту позиції та здобули почесне право взяти участь у кваліфікаційних турнірах до Олімпіади-2024. І величезна заслуга в цьому є і тих спортсменів, які тих самих 5-6 років назад ще робили у національних командах свої перші кроки, а нині виросли до статусу їхніх визнаних лідерів. Тобто, хто наполегливо працює, не жаліє себе та вірить у власні сили – тим двері до збірних однозначно не будуть закритими. А разом із тим – і до гучних успіхів на міжнародних аренах. Тож нехай ігри поточного чемпіонату України стануть для них таким собі трампліном до значного персонального зростання і солідних майбутніх перемог!   

Наприкінці нагадаємо, що вже 28-30 листопада на арені «Лаяр Палац» свої стартові матчі в рамках чемпіонату України проведуть команди вищої жіночої та другої чоловічої ліг. Детальніше про календар ігор та про склади учасників можна дізнатися на офіційному сайті ГО ФВУ за наступним посиланням…

https://uvf-web.dataproject.com/MainHome.aspx

Ну й, відповідно, наголошуємо на обов’язковому забезпеченні прямих трансляцій усіх без винятку поєдинків, передивлятися які можна на офіційному You-tube каналі ГО ФВУ за таким посиланням…

https://www.youtube.com/user/ukrvolleyball

ОТЖЕ, ТРИМАЄМО М’ЯЧ У ГРІ!

Пресслужба ГО ФВУ