ВИЩА ЛІГА (Жінки). 2-й тур. «Нафтуся» втікає у відрив
Післяноворічний етап змагань у жіночій «вишці» вийшов на славу. Тут вистачало і «валідолу», і неймовірної інтриги фактично в кожній партії, і шаленої боротьби характерів, і фантастичних камбеків. Благо, вчорашні записні аутсайдери – «Южанка-ДЮСШ №5-МФКФК» та «Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ-ДЮСШ «Орбіта» нещодавно отримали солідне підкріплення, тож миттєво перетворилися на цілком конкурентоспроможні колективи, а миколаївська команда взагалі створила гучну сенсацію.
Ну, а головною героїнею туру стала «Нафтуся», яка дивовижно «відскочила» у феєричному протистоянні з «Буковинкою-Гойра Груп-КЗ ДЮСШ №4» і, таким чином, ще більше зміцнила своє розташування на верхній сходинці турнірної таблиці…
«Лаяр-Палас» (Хирів)
ВК «Буковинка-Гойра Груп-КЗ ДЮСШ №4» - «Южанка-ДЮСШ №5 МФКФК» - 2:3 (27:29, 25:8, 19:25, 25:22, 12:15)
«Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ-ДЮСШ «Орбіта» - «Нафтуся» - 0:3 (15:25, 18:25, 20:25)
МСК «Дніпро-КДЮСШ №1 ЧМР» - «Університет-ШВСМ» - 3:0 (25:17, 26:24, 25:22)
«ЖДУ-Полісся-ОШВСМ» - МСК «Дніпро-КДЮСШ №1 ЧМР» - 3:0 (25:19, 25:23, 25:19)
«Южанка-ДЮСШ №5 МФКФК» - «Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ-ДЮСШ «Орбіта» 3:2 (19:25, 27:25, 25:19, 24:26, 15:10)
«Нафтуся» - ВК «Буковинка-Гойра Груп-КЗ ДЮСШ №4» - 3:2 (25:23, 19:25, 23:25, 27:25, 18:16)
«Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ-ДЮСШ «Орбіта» - «Університет-ШВСМ» - 3:0 (25:15, 25:19, 25:23)
ВК «Буковинка-Гойра Груп-КЗ ДЮСШ №4» - «ЖДУ-Полісся-ОШВСМ» - 3:0 (25:19, 25:22, 25:19)
МСК «Дніпро-КДЮСШ №1 ЧМР» - «Нафтуся» - 0:3 (13:25, 20:25, 22:25)
«Южанка-ДЮСШ №5 МФКФК» - МСК «Дніпро-КДЮСШ №1 ЧМР» - 1:3 (17:25, 25:19, 22:25, 13:25)
«Університет-ШВСМ» - ВК «Буковинка-Гойра Груп-КЗ ДЮСШ №4» - 0:3 (17:25, 18:25, 12:25)
«ЖДУ-Полісся-ОШВСМ» - «Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ-ДЮСШ «Орбіта» - 3:0 (25:23, 25:15, 25:23)
Отже, центральним у турі став поєдинок «Нафтуся» - ВК «Буковинка-Гойра Груп-КЗ ДЮСШ №4». Апріорі це мала бути зустріч команд, котрі до того моменту не знали гіркоти поразок, однак напередодні чернівчанки зазнали сенсаційного фіаско від представниць Миколаєва (про той «валідол» - трішки нижче!), тож тепер прагнули будь-що реабілітуватися в очах своїх уболівальників. І, в принципі, видавши «на гора» значно змістовніший та агресивніший волейбол, можна сказати, зробили для цього абсолютне все від себе залежне. Але, як виявилося, потрібно було зробити трішечки більше…
Взагалі, чудово усвідомлюючи традиційну стратегію трускавецької команди, яка полягає в настирливій націленості якомога скоріше вибити суперниць з психологічної рівноваги і потім вже «робити результат» на куражі та класі, підопічні Сергія Гринька від початку спробували відповісти тією ж монетою. Одразу на повну включилася всюдисуща зв’язуюча Яна Савочкіна, чітко забезпечуючи партнерок розважливими передачами буквально звідусіль і вдало «читаючи» наперед, хто з партнерок знаходиться у більш сприятливій ситуації для вдалих атак. Тож і «посипалося» буквально звідусіль: з другої зони – від унікального бомбардира Ірини Герасімової (у підсумку в чотирьох матчах туру вона записала на свій рахунок вражаюче 81 очко!); з третьої – від креативної «це-бе» Вікторії Петюк, з четвертої – від стрибучої Дарії Вітюк, а з усюди за необхідності – від рухливої Валерії Вавринюк.
Щоправда, попервах така тактика «Буковинки» волейболісток «Нафтусі» з колеї не вибила, і вони вперто прагнули нав’язати суперницям комфортний для себе стиль гри. Відповідно, майстровита зв’язуюча Ксенія Мазур на повну задіяла в атаках фактично всіх партнерок (у тому числі й підсилення в особі досвідченішої діагональної Наталії Шумейко), тож не дивно, що у підсумку в послужному списку кожної з них нарахувалося по 12-16 очок. Хіба що в найбільш потрібні моменти передачі летіли переважно в бік капітана-догравальниці Ольги Михайловської, котра поралася з чужими блоками найбільш вдало. І в кульмінації стартового сету також не схибила…
Однак чернівчанки продовжили вперто гнути свою лінію, не скидаючи обертів та навіть посиливши їх. І в другій партії трускавецькі дівчата почувалися вже очевидно некомфортніше, зрештою, таки віддавши її опоненткам.
Натомість у третій боротьба пішла, що називається, стінка на стінку: «цвях» на «цвях», пайп на пайп, ейс на ейс, блок на блок, сейв на сейв… При цьому інтрига буквально зашкалювала, адже суперниці робили ставки виключно на власні «козирі» та індивідуальний клас своїх лідерів. Тому видовище було ще те: принципова боротьба класів і характерів, шалена динаміка, фантастична самовіддача, вражаючі емоції… Та, все ж, останнє слово в сеті залишилося за «Буковинкою», і в четвертій партії певна психологічна перевага була вже на боці підопічних Сергія Гринька. Паралельно друге дихання відкрилося в Ірини Герасімової, котра впевнено повела команду за собою та, зрештою, забезпечила їй солідний матчбол – 24:20…
Здавалося, все зрозуміло. І хоча історія знає чимало прикладів, коли на фініші палаючі «мінус 4», зрештою, перетворювалися на тріумфальні «плюс 2», чомусь вірилося, що це не про даний випадок. Але… Прийом чернівчанок раптово дав суттєвий збій, а коли «Буковинці» таки вдалося підняти м’яч у повітря та напрошувалася очевидна передача в напрямку Герасімової, цього не сталося. Натомість, сталося диво, яке, втім, виявилося не останнім…
Бо на тай-брейку та таки Герасімова з останніх сил все вколочувала й вколочувала, тож доля поєдинку знову опинилася в руках її партнерок – 14:12. Однак, за іронією долі, на подачі Ірини Лис трускавчанки знову видали камбек. А невдовзі й зовсім змусили «змочалених» суперниць повалитися на паркет, видавши по інший бік сітки запальний переможний хоровод…
Ось так підопічні Юрія Бокшана підтвердили аксіому, що «Нафтуся» - це таки справді дивовижний напій перемоги. І, здолавши інших своїх суперників на турі «під нуль» (там добряче «порезвилися» в нападі, насамперед, Анастасія Лисенко, Ірина Лис та Наталія Шумейко), вони ще більш зміцнили свою позицію на вершині турнірної таблиці…
Що ж до «Буковинки», то, з огляду на сценарій вищезгаданого поєдинку, можна лише безкінечно дивуватися, як перед цим вони профукали ще й «п’ятихатку» від «Южанки-ДЮСШ №5 МФКФК». Щоправда, напередодні туру миколаївський колектив солідно підсилили досвідчені виконавиці – діагональна Тетяна Таранцова, догравальниця Наталія Трегубенко, зв’язуюча Марина Конець та ліберо Вікторія Залога, але цей квартет, насправді, навряд чи самотужки «витягнув» би команду у протистоянні з одним із фаворитів усього чемпіонату. Тим більше, у нападі там звично феєрила Ірина Герасімова та не відставала Вікторія Петюк. Однак захист чернівчанок однозначно був не на висоті, тож новий квартет «Южанки» просто добряче попрацював і над власним солідним ККД в атаках, і над тим, щоби кваліфіковано допомогти виявити свій багатющий бомбардирський талант 16-річній Яні Журавльовій. Та й «настріляла» в підсумку 23 очки, причому реалізація склала неймовірний 71 відсоток! А в потрібні моменти не підвела ще й Дар’я Куземчак.
Та все ж тай-брейк перетворився на соло однієї «чарівниці», роль якої блискуче виконала Наталія Трегубенко. Її 8 очок на різні смаки остаточно знищили надії маститих суперниць на успіх та, відповідно, оформили для «Южанки» першу перемогу в чемпіонаті.
Щоправда, становлення оновленого колективу під керівництвом Вадима Бахматова ще не досягло бажаної стабільності. Бо якщо наступну гру із посиленим складом «Орбіти-ЗНУ-ЗОДЮСШ-ДЮСШ «Орбіта» вони вже «витягли» буквально через «не можу», то далі в другій половині протистояння з посильним, здавалося, МСК «Дніпро-КДЮСШ №1 ЧМР» відверто «посипалися». Отже, раптову можливість поборотися навіть за потрапляння до провідного квартету, який потім поведе боротьбу безпосередньо за медалі, схоже, «Южанка» значно погіршила…
Відверто кажучи, трішки не дотягує до цієї честі і той таки МСК «Дніпро-КДЮСШ №1 ЧМР». Адже феєричний граючий тренер Вікторія Дєдкова і досвідчена Анна Гуркіна, попри левову купу вдалої різнобарвної роботи на майданчику, насправді суттєву допомогу отримували хіба від «це-бе» Карини Кошіль. А цього, зрозуміло, аж ніяк не достатньо. Іншим молодим гравцям необхідної волейбольної науки ще вчитися і вчитися. Втім, команда з Черкас уже встигла забронювати за собою статус «не сунь пальця – відтяпаємо руку по лікоть!» Тобто, недооцінювати її однозначно не варто, з бойовим характером там усе гаразд!
Свою першу перемогу в чемпіонаті, нарешті, здобула «Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ-ДЮСШ «Орбіта», яка отримала солідне підкріплення в особах феєричної універсальної догравальниці Світлани Шевченко, її не менш універсальної колеги по амплуа Катерини Кошелєвої та високорослої діагональної Марини Генової. Шевченко, відома по нещодавнім виступам у Суперлізі, взагалі увірвалася до різних технічних протоколів чемпіонату як одна з найкращих за своїм ККД і, зокрема, як вправний бомбардир. Але на даний момент, крім як успіх у протистоянні з «Університетом-ШВСМ», підопічним Ірини Комісарової оформити до свого активу не вдалося – оновленому складу явно не вистачає належної зіграності. Але команда залишила останній рядок у турнірній таблиці – це вже прогрес…
Не розжився очками у цьому турі «Університет-ШВСМ», але той драйв, який демонструють у кожному матчі підопічні Володимира Жули – це таки щось. Особливо «стриб-денс» у виконанні Анастасії Примаченко після кожної її вдалої атаки. І колективна жага боротьби. Однак що поробиш, коли досвіду у нинішнього складу чернігівок (серед яких є й такі, котрі вперше познайомилися з волейбольним м’ячем лише три місяці тому!), що називається, кіт наплакав. І вистачає його на даний момент лише на локальні продуктивні ігрові спалахи…
А ось у грі «ЖДУ-Полісянка-ОШВСМ» подібні спалахи можна рахувати десятками. Тим більше, непогано зарекомендувала себе новачок – молода центральна блокуюча Олександра Капканець. Однак свій основний поєдинок у турі – проти «Буковинки» (яка до того зазнала поразок у двох виснажливих «п’ятихатках», і у її вікових лідерів, здавалося б, сил апріорі небагато), колектив Анатолія Казьмерчука несподівано провалив. Важко пояснити, де раптово «загубилися» збалансовані колективні дії та індивідуальна розважливість окремих виконавиць, але факт залишається фактом: добряче таки знесилені лідери чернівчанок у підсумку відпрацювали значно продуктивніше за сповнених сил житомирянок, які, будемо відвертими, самі собі навигадували проблем, проте «розрулити» їх так і не зуміли.
Щоправда, після серйозного «розбору польотів», наступного дня, в протистоянні з добряче вмотивованими запоріжанками, «Полісянка» знову полетіла. Вчергове, з розважливих передач зв’язуючої Юлії Васянович, відверто феєрила талановита Анастасія Стрельбицька, котра в підсумку видала 27 очок «прошивання», обводок і перекидань чужих блоків з відсотком реалізації – 70!
Але «зробила гру» таки не Стрельбицька, а досвідчена Тетяна Літвіновська. Це саме вона спокійно й розважливо забрала ініціативу на себе, коли в другій половині третьої партії оборону житомирянок взялася настирливо «кошмарити» новий лідер «Орбіти» Світлана Шевченко. І саме локальний «майстер-клас» Літвіновської, все ж, забезпечив «Полісянці» вдалу розв’язку сету та підсумкову перемогу…
А вона, до речі, наразі дозволила житомирській команді піднятися в таблиці на перспективну третю сходинку. Відповідно, два заключних тури основної частини чемпіонату, заплановані на 2-5 та 16-19 лютого, набувають додаткової інтриги та непередбачуваності…
Поточну турнірну таблицю можна подивитися за наступним посиланням...
https://uvf-web.dataproject.com/CompetitionStandings.aspx?ID=65&PID=223
Пресслужба ГО ФВУ