Перейти до основного вмісту
x

ВИЩА ЛІГА (Жінки). «Золота» феєрія «Регіни-МЕГУ-ОШВСМ-КОСЛ»!

Регіна

Так звані «золота» і «бронзова» серії у жіночій «вишці», в цілому, вийшли на «ура». Фінал взагалі видався усім фіналам – фінал! Адже там на майданчику було абсолютно все – колективний та індивідуальний клас, завидна дисципліна та розважлива креативність, боротьба характерів та максимальна самовіддача, шалена інтрига та крута видовищність, феєричні емоції та сталева холоднокровність…

Приблизно в такому ж ключі можна оцінити й «бронзовий» фінал, з тією лише різницею, що на сценарій останнього матчу солідною мірою вплинув прикрий форс-мажор.

Ну, а в цілому волейбольне свято не залишило байдужим абсолютно нікого, хоча місця на п’єдесталі, схоже, для багатьох розподілилися не зовсім очікувано…


«Лаяр-Палас» (Хирів)

«Золота» серія

Матч №1. «Регіна-МЕГУ-ОШВСМ-КОСЛ» - «Нафтуся» - 3:1 (24:26, 27:25, 25:23, 25:13)

Трускавчанки намагалися традиційно «взяти з місця в ка’єр», що протягом основного раунду чемпіонату дозволяло їм швидко прибирати ігрову ініціативу до власних рук, а потім просто грамотно утримувати її. Та цього разу, що називається, натрапила коса на камінь. І було тому дві суттєві причини. Перша – втрата колишнього лідера атак Ольги Михайловської, котра готується стати матір’ю. Вона таки з’явилася на майданчику, однак допомогти своїй команді на звичному рівні вже елементарно не могла.

Друга причина – шикарна гра найдосвідченіших виконавиць у складі «Регіни». У підсумку граюча наставниця Антоніна Жук записала до свого активу 23 очки, а універсальний капітан Оксана Ярута – 21. При цьому на двох вони видали одразу 13 блоків із 17 загальнокомандних!

Відповідно, хоч як у складі трускавчанок старалися Анастасія Лисенко та Ірина Лис, у кульмінаційні моменти другого й третього сетів останнє слово залишалося за лідерами суперниць. А в четвертій партії психологічна перевага вже повністю перейшла до рівнянок…

Матч №2. «Нафтуся» - «Регіна-МЕГУ-ОШВСМ-КОСЛ» - 2:3 (18:25, 25:18, 25:20, 12:25, 9:15)

У цьому матчі наставник трускавчанок Юрій Бокшан зважився на цікавий хід, перевівши ліберо Анну Стороженко на позицію догравальниці, а замість неї задіявши Світлану Шевченко. І такий крок, хоча й не одразу, все ж приніс «Нафтусі» позитивні наслідки в другій і третій партіях. Стороженко класно підстраховувала тих же Лисенко (набрала 16 очок) та Лис (14 очок), а Шевченко не підводила в захисті. Та ба: у кінцівці третього сету Стороженко зазнала прикрої травми, і залишила зал уже тільки за допомоги лікарів. Без неї же колективна гра «Нафтусі» відчутно «просіла», а масова ротація фактично не допомогла.

І навпаки – у волейболісток «Регіни», що називається, відкрилося друге дихання. Насамперед, у тих же Жук і Ярути (відзначилися по 17 разів), та й Анжеліка Онопрійчук (набрала 12 очок) у потрібні моменти влучала. Тож у четвертій партії рівнянки повернули собі ігрову ініціативу, яку надійно втримали до самого кінця. Відповідно, після вирішального розіграшу вони цілком заслужено припустилися у феєричний хоровод із гучним словесним емоційним супроводом. Заслужили – молодці!


«Бронзова серія»

Матч №1. «ЖДУ-Полісся-ОШВСМ» - «Буковинка-Гойра Груп-КЗ ДЮСШ №4» - 0:3 (19:25, 23:25, 22:25)

Головними героїнями матчу стали лідери чернівчанок Яна Савочкіна та Ірина Герасімова. Перша традиційно встигала абсолютно скрізь, видаючи колосальний ККД у різних аспектах гри, а друга не менш традиційно вправно «поливала» захисні порядки суперниць з обох флангів. Плюс, як наслідок старань лідерів, до 17 очок Герасімової свої 10 додала Валерія Вавринюк і 9 – Дарія Вітюк.

А ось гра житомирянок далеко не вперше в сезоні нагадувала такі собі «гойдалки». І саме відсутність належної ігрової стабільності зробила їх залежними від продуктивності дій суперниць. Щоправда, в кінцівці другої партії був момент, коли Анастасія Стрельбицька відзначилася серією вдалих «пострілів», й інтрига у матчі, здавалося, поверталася на повну. Однак, за іронією долі, у кульмінаційний момент та ж Стрельбицька влучила в сітку, а в третьому сеті чернівчанки валідольного фінішу вже не дозволили.

Матч №2. «Буковинка-Гойра Груп-КЗ ДЮСШ №4» - «ЖДУ-Полісся-ОШВСМ» - 1:3 (25:19, 22:25, 14:25, 20:25)

Кульмінаційним момент цього поєдинку, та і, як виявилося, всієї серії стала прикра травма Яни Савочкіної. Поки вона перебувала на майданчику, «Буковинка» взяла першу партію й зберігала хороші шанси на підсумковий успіх. Але коли в кінцівці третього сету вимушено залишила, психологічний дух підопічних Сергія Гринька впав дуже суттєво. Тож хоч як старалася Ірина Герасімова (набрала 20 очок), «перебити» цілий квартет значно «оживших» опоненток їй не вдалося. Адже там уже на різні смаки забивали Анастасія Стрельбицька (відзначилася 16 разів), Тетяна Літвіновська (10 разів) та Олександра Капканець (9 разів), а під сіткою повноцінною господинею стала Каріна Чернюк (набрала 14 очок). І житомирянки таки вибороли право на вирішальний третій поєдинок…

Матч №3. «ЖДУ-Полісся-ОШВСМ» - «Буковинка-Гойра Груп-КЗ ДЮСШ №4» - 3:0 (25:17, 25:13, 25:7)

Утім, саме поєдинку шанувальники українського волейболу і не побачили. Адже без Яни Савочкіної психологічного запалу чернівчанкам вистачило тільки до середини стартового сету. А далі Літвіновська впевнено потягнула «ЖДУ-Полісся-ОШВСМ» за собою, за нею підтягнулися ті ж Стрельбицька, Чернюк і Капканець – і тотальна перевага житомирянок була вже справді тотальною.

Таким чином, житомирська команда виборола бронзові медалі чемпіонату, а чернівецька залишилася поза п’єдесталом…


ЛАУРЕАТИ В ОКРЕМИХ НОМІНАЦІЯХ  

Краща зв'язуюча - Ксенія МАЗУР ("Нафтуся")

Краща ліберо - Анна СТОРОЖЕНКО ("Нафтуся")

Краща діагональна - Ірина ГЕРАСІМОВА ("Буковинка")

Краща догравальниця - Тетяна ЛІТВІНОВСЬКА ("ЖДУ-Полісся")

Краща центральна блокуюча - Каріна ЧЕРНЮК ("ЖДУ-Полісся")

MVP чемпіонату - Антоніна ЖУК ("Регіна")

Призи пресслужби ГО ФВУ "За яскраву гру" - Яна САВОЧКІНА ("Буковинка") та Анастасія СТРЕЛЬБИЦЬКА ("ЖДУ-Полісся")

Пресслужба ГО ФВУ