Перейти до основного вмісту
x

Золота Євроліга-2022: жіноча збірна України поступається Угорщині на тай-брейку

Збірна України

На превеликий жаль, національна жіноча збірна України поступилася Угорщині в тяжкому п'ятисетовому матчі — (17:25, 25:12, 25:20, 20:25, 14:16). Не вистачає слів, щоб описати, якою болючою для жовто-блакитних стала ця поразка. Адже вони мали три матч-поінти, але в підсумку перемогу однаково святкували господарки. Нагадаємо, що гра проходила в Будапешті на паркеті спорткомплексу “Тюскечарнок”.

Зі стартових хвилин протистояння саме угорки диктували свої умови на майданчику – 4:8. Нам не вдавалося конкурувати з опонентками над сіткою. Тому Іван Петков змушений був взяти перерву. На жаль, після неї ті лише зміцнили своє лідерство – 4:10. Непрості м'ячі летіли з того боку, бо підопічні Андреаса Волмера намагалися ризикувати та витискати максимум із кожного епізоду. До того ж помилялися й самі українки – 11:19. Як би нам не хотілося, проте зачепитися за партію жовто-блакитним не вдалося – 17:25.

Другий відрізок вже був набагато кращим у виконані наших гравців – 7:2. Непогано йшла подача, зокрема, у Анастасії Маєвської. Україні вдалося нейтралізувати всі сильні сторони суперниць. Піймала вона кураж, через що відрив між візаві зростав з кожним розіграшем – 22:9. Вкотре в цьому сеті пройшла атака першим темпом Світлани Дорсман, яка наблизила нас до звитяги. Не хотів наставник Угорщини так просто віддавати його: кілька разів поспіль він користувався правом на відеоповтори. Ці паузи ні на що не вплинули — 25:12.

Знадобився час колективу Петкова, аби намацати переможний ритм у третьому відрізку – 7:4. У той момент опоненткам допомагала пані Фортуна. Наприклад, круглий від тросу приземлявся на нашій половині поля. У підсумку угорки ще до екватора партії зуміли вирівняти паритет – 9:9. Хоч ми згодом і повернули собі лідерство, але напруга нікуди не зникла – 23:20. Болгарський фахівець взяв 30-секундну перерву, щоб дівчата зібралися й зробили вирішальний ривок. І відразу ж Дар’я Великоконь підключила до атаки Юлію Бойко, яка влучно пробила з-за лінії нападу. Крапку в цьому відрізку вдалося поставити вже в наступному розіграші – 25:20.

Невдалою для жовто-блакитних видалася четверта партія. Можливо, вони трохи розслабилися, тому й змушені були перебувати в ролі наздоганяючих — 7:12. Далі пішли «гойдалки», після яких українки зуміли переломити хід зустрічі та навіть вийшли вперед — 20:19. Втім, наприкінці сету вітчизняним волейболісткам не вистачило розважливості в атаці. Зі свого боку господарки здійснили спурт та взяли шість балів поспіль – 20:25. На жаль, на тай-брейку наші дівчата, лідируючи 14:11, не реалізували три матч-поінти та в підсумку програли — 14:16.

Отже, тепер, щоб посісти перше місце в групі С, нам потрібно розраховувати на успіх Угорщини в матчі з Румунією. Їхня очна зустріч пройде 8 червня.

Стартовий склад збірної України з волейболу: Анастасія Маєвська, Світлана Дорсман (к), Дар’я Великоконь, Карина Денисова, Олександра Міленко, Юлія Бойко, Христина Нємцева (л). Головний тренер — Іван Петков.