Перейти до основного вмісту
x

«Золота Євроліга» (жінки). Феєричний тріумф українських майстринь!

збірна

Всупереч обгрунтованим побоюванням через суттєві зміни у власному складі та досить солідне представництво суперниць, у цьому престижному турнірі наша жіноча національна команда спромоглася показати і грамотну колективну тактику, і завидну ігрову дисципліну, і високий клас лідерів, і шалену самовіддачу, і платинову психологічну стійкість. Відповідно, крок за кроком, вона настирливо і невблаганно наближалася до фіналу, в якому поставила яскраву та переконливу «золоту» крапку…


Група С. 1-й тур

УГОРЩИНА – УКРАЇНА – 1:3 (25:22, 25:27, 9:25, 23:25)

Україна: Шаргородська, Дорсман, Маєвська, Міленко, Крайдуба, Хобер; Нємцева (л), Димар, Котар, Даньчак, Олійник.

У стартовому матчі турніру наші дівчата змусили своїх уболівальників добряче понервувати. Адже попервах у підопічних Івана Пєткова на майданчику виходило далеко не все, у той час як його фактичні господарки діяли на солідному куражі та помилялися значно менше. Як наслідок, підопічні італійського наставника Алессандро Кьяппіні вдало завершили першу партію і були максимально близькими до успіху в наступній, коли повели – 24:22. Та, що приємно, наші дівчата не «посипалися» психологічно, зібралися і перевели боротьбу на «більше-менше», де останнє слово залишили за собою.

Далі вже на повну задіяли свої разючі «гармати» Олександра Міленко та Анастасія Крайдуба (загалом вона відзначилася 26 разів!), проти яких у третій партії вагомих контраргументів в угорок не віднайшлося. Однак знайшлися у четвертій, коли господарки майданчику оговталися й знову запрацювали на завидному піднесенні. Їх повела за собою Анетт Немет, котра перегравала українські блоки із завидною регулярністю. Та на допомогу головним бомбардирам у нас вчасно прийшла досвідченіша Світлана Дорсман, тож боротьба пішла, що називається, на зустрічних курсах. Відповідно, коли рахунок став 23:23, здавалося, ще одного «більше-менше» вже не уникнути. Проте підопічні Івана Пєткова дотримувалися іншої думки. І спочатку вкотре невідпорно «вистрілила» феєрична у цьому матчі Олександра Міленко, а одразу за тим вирішальний ейс перетворила на реальність Юлія Димар!

2-й тур

УКРАЇНА – УГОРЩИНА - 3:1 (25:17, 22:25, 25:15, 26:24)

Україна: Шаргородська (4), Дорсман (13), Маєвська (4), Міленко (16), Крайдуба (27), Димар (7); Нємцева (л), Луценко (л), Олійник, Хобер, Даньчак.

І знову без нервів не обійшлося та, знову ж таки, підопічні Івана Пєткова у кульмінаційні хвилини не підвели. У четвертій партії наші дівчата поступалися - 22:24, однак потім вдало відзахищалися, організували результативну атаку для Олександри Міленко, а невдовзі вирішальну крапку у напруженішому протистоянні поставила феєрична Анастасія Крайдуба (у підсумку вона відзначилася 27 разів)!

3-й тур

УКРАЇНА - ФРАНЦІЯ - 3:1 (25:21, 25:17, 17:25, 25:11)

Україна: Маєвська (5), Крайдуба (18), Димар (8), Дорсман (14), Шаргородська (3), Міленко (20); Нємцева (л), Даньчак, Хобер.

Апріорі здавалося, що команда Франції - переможець «Золотої Євроліги» минулого сезону - буде головним претендентом на успіх і цього року. Однак наразі вона переживає процес певних кадрових змін, які поки позначаються на майданчику не найліпшим чином. Ось і зараз, сміливо "зчепившись" з українками у досить швидкій грі, француженки, тим не менш, очевидно поступалися "синьо-жовтим" у змістовності й точності дій. Лише в третій партії їм, що називається, поперло, особливо на блоках, але вже у наступному сеті Олександра Міленко, Анастасія Крайдуба та Світлана Дорсман знову перегравали їх на "ура". Відповідно, шансів "Триколору" не залишили жодних.

4-й тур

ФРАНЦІЯ - УКРАЇНА - 3:1 (25:18, 21:25, 25:16, 25:21)

Україна: Міленко (15), Маєвська (8), Крайдуба (6), Димар (11), Котар (6), Шаргородська, Нємцева (л); Даньчак (12), Хобер (2), Олійник.

Вищезгадана перемога достроково забезпечила підопічним Івана Пєткова путівку до «Фіналу чотирьох», однак результат цього матчу, все ж, мав для них солідне значення: натрапити в 1/2 фіналу на цілком посильну Швецію або ж досить непередбачувану Чехію. Зрештою, вийшов другий варіант, який апріорі не міг не викликати хвилювання...

У силу певних причин, цей поєдинок пропускала досвідченіша центральна блокуюча Світлана Дорсман, але навіть лише її відсутність на грі інших українок позначилася тривожно негативним чином. Адже тепер наші дівчата будували атаки майже виключно з флангів, і для француженок це аж ніяк не стало несподіванкою. Відповідно, ті "чохлили" чітко й вдало, записавши собі до активу вражаючу кількість результативних блоків. Тож саме вони й стали основою впевненого реваншу Франції. Який, щоправда, нічого їй, крім морального задоволення, не приніс…


ПІВФІНАЛ. МАТЧ №1

УКРАЇНА – ЧЕХІЯ – 3:0 (25:22, 25:23, 25:17)

Україна: Міленко (13), Маєвська (8), Крайдуба (21), Димар (9), Дорсман (7), Шаргородська (4); Нємцева (л), Даньчак.

Попри вікторію у трьох партіях, поєдинок, що відбувся на "домашній" арені нашої збірної в румунському місті П’ятра-Нямц, вийшов для неї досить складним. Можна сказати навіть більше: у кожному сеті успіх до підопічних Івана Пєткова приходив лише завдяки їхній ліпшій розважливості в кінцівках. Зокрема, у стартовій партії українки поступалися 19:21, у другій - 12:16, у третій - 11:14. Проте в двох перших випадках виручили самовіддані колективні старання в захисті та важливі влучання Анастасії Крайдуби, а у наступному - "шокова терапія" від Світлани Дорсман, на чиїх подачах наші дівчата виграли 12 очок поспіль.

Отже, перший крок до фіналу українські волейболістки зробили…

ПІВФІНАЛ. МАТЧ № 2

ЧЕХІЯ - УКРАЇНА - 1:3 (25:22, 11:25, 22:25, 16:25)

Україна: Міленко (21), Маєвська (9), Крайдуба (18), Димар (13), Дорсман (10), Шаргородська (2); Нємцева (л), Даньчак (3), Олійник, Хобер (1).

Отримавши солідну підтримку рідних трибун, стартову партію господарки майданчику провели на завидному психологічному піднесенні. І хоча наші дівчата не знітилися, після серії вдалих блоків суперниць (взагалі, у першій партії показник за результативними "чохлами" виявився для Чехії вражаючим - 5:0!) опинилися в ролі наздоганяючих, а за рахунку 21:21 припустилися вирішальних помилок.

Натомість, буквально зі старту другого сету картина протистояння повністю змінилася: чешки наче злякалися власного вищезгаданого успіху, тоді як в українок наче крила виросли. Адже їхня гра, образно кажучи, стала по-справжньому летючою - мобільною, розважливою, яскравою... На різні смаки роззабивалися Олександра Міленко, Анастасія Крайдуба і Юлія Димар - благо, "передачі-цукерочки" посипалися від Дар'ї Шаргородської. Нарешті, завдяки зусиллям Світлани Дорсман та Анастасії Маєвської (вона ще й ейсів "настріляла"), запрацював і блок. Ну, а Христина Нємцева ліберила наче на якомусь святі. Тож не дивно, що суперниці відверто "посипалися" психологічно...

...Утім, лише до початку третьої партії, яка ще залишала команді Чехії шанси на порятунок. Тож на майданчику розгорнулася запекла боротьба характерів, яка була ще й неймовірно видовищною, навіть попри прикрі помилки з обох сторін. І, що особливо приємно, у кульмінаційні хвилини нерви у підопічних Івана Пєткова вкотре виявилися міцнішими!

Четвертий сет уже нічого не вирішував, тож в українок на майданчику з'явилися зв'язуюча Вікторія Олійник та флангові бомбардири - Вікторія Даньчак із Євгенією Хобер. І хоча не все в них виходило як слід, їхні старання не минали даремно. Зрештою, саме Даньчак хльостким "пострілом" поставила у матчі вирішальну крапку...

У фінальному двобої збірній України випало помірятися силами зі старими знайомими із команди Швеції на чолі з феєричною Ізабель Хаак, котрі в іншому півфіналі довели свою перевагу над бельгійками - 3:2 і 3:0…


ФІНАЛ. МАТЧ № 1

УКРАЇНА - ШВЕЦІЯ - 3:0 (25:15, 25:20, 25:19)

Україна: Димар (9), Маєвська (7), Крайдуба (22), Міленко (9), Дорсман (7), Шаргородська (1); Нємцева (л), Даньчак.

Швеція: Вассерфаллєр (2), Юлевік (1), А. Хаак (8), Нільссон (3), І. Хаак (20), Лазіч (11); Е. Андерссон (л), Брінк (л), Густафссон, Аррестад.

ЕЙСИ: 5-1. БЛОКИ: 9-10.

Напередодні цього матчу багато хто стверджував, що шанси команди Швеції величезною мірою залежатимуть від успішності дій її кращого бомбардира Ізабель Хаак. При цьому контруспішність дій кращого бомбардира українок Анастасії Крайдуби чомусь не враховувалася. Але ж абсолютно дарма, оскільки, як показала гра, саме атакувальний порив Крайдуби (вколочувала на всі смаки!) став для суперниць величезним головним болем, і навіть солідні старання Хаак нівелювати його не змогли...

Взагалі, поєдинок можна розділити на дві частини: першу партію, в якій наші дівчата на стартовому куражі суттєво переважали опоненток буквально в усьому, та дві наступні, де шведки вже чинили цілком гідний опір, і на майданчику точилася досить напружена й непередбачувана боротьба, із почерговими вдалими ігровими серіями, що належним чином відображалося на табло в той чи інший бік. Шаленій самовідданості фіналісток «Золотої Євроліги» не було меж, яскравим індивідуальним спалахам окремих виконавиць також, і провідних бомбардирів - зокрема. Але в кульмінаційні моменти Крайдуба отримувала від своїх партнерок більш продуктивну допомогу (чого варті сміливі "постріли" Юлії Димар, блоки Анастасії Маєвської або сейви Христини Нємцевої!), ніж Хаак від своїх землячок. Тож і кінцівки другого й третього сетів завершувалися вирішальними спуртами волейболісток збірної України.

ФІНАЛ. МАТЧ № 2

ШВЕЦІЯ - УКРАЇНА - 0:3 (17:25, 22:25, 30:32)

Швеція: Юлевік, А. Хаак (9), Ю. Нільссон (1), І. Хаак (31), Лазіч (9), Вассерфаллєр (2); Е. Андерссон (л), Брінк (л), Л. Андерссон (1), Ґустафссон, Аррестад.

Україна: Шаргородська (2), Димар (5), Маєвська (8), Крайдуба (14), Міленко (15), Дорсман (13); Нємцева (л), Даньчак (7), Хобер, Олійник.

ЕЙСИ: 5-6. БЛОКИ: 2-10.

Попри титанічні зусилля лідера та кращого бомбардира шведок Ізабель Хаак, виграти бодай одну партію їм так і не вдалося. Все ж, хоч як іноді складається, у волейболі гучних результатів досягають не зіркові особистості, а монолітний колектив. І саме такий ми сьогодні знову побачили в обличчі збірної України. Навіть коли в третій партії, котра вже нічого не вирішувала, наставник Іван Пєтков зробив серію замін, загальний боєвий дух нашої команди залишився таким же високим. Звідси і малюнок гри, і той підсумковий результат, який, у цілому, абсолютно справедливо відобразив старання українських волейболісток у цьому турнірі...

Окремим рядком вітаємо Анастасію Крайдубу із отриманням почесного призу MVP "Золотої Євроліги"! Наша діагональна справді відіграла блискуче, тож нагорода для неї стала абсолютно закономірною.

Також необхідно додати, що вихід до фіналу у цьому турнірі забезпечив жіночій збірній України право вперше зіграти у Кубку претендентів, який відбудеться 27-30 липня у французькому місті Лаваль. Його переможець отримає путівку до елітної Ліги націй…


Отже, щиро вітаємо з грандіозним успіхом наших дівчат-героїнь, головного тренера Івана Пєткова, а також усіх тих, хто так чи інакше сприяв феєричному досягненню «синьо-жовтих»!