ВИЩА ЛІГА (Жінки). 1-й тур. «Регіна-МЕГУ-ОШВСМ-КОСЛ» приєднується до лідерів
Всупереч певним песимістичним очікуванням, остання група учасниць чемпіонату жіночої «вишки» також порадувала феєричними за своїми сюжетами поєдинками із неймовірними сценаріями, тотальною шаленою самовіддачею волейболісток, яскравими індивідуальними «па» найбільш досвідчених майстринь та відкриттям цілої когорти неймовірно обдарованих юних талантів, які, що особливо приємно відзначити, віднайшлися у кожній з чотирьох команд…
«Лаяр-Палас» (Хирів)
«Полтавщина-ПНПУ» - ВК «Університет-ПНУ» - 2:3 (15:25, 19:25, 25:11, 27:25, 12:15)
«Регіна-МЕГУ-ОШВСМ-КОСЛ» - «Спортліцей-ДЮСШ №1» - 3:0 (25:22, 25:21, 25:17)
ВК «Університет-ПНУ» - «Спортліцей-ДЮСШ №1» - 3:0 (25:16, 25:15, 25:16)
«Полтавщина-ПНПУ» - «Регіна-МЕГУ-ОШВСМ-КОСЛ» - 0:3 (14:25, 11:25, 22:25)
«Регіна-МЕГУ-ОШВСМ-КОСЛ» - ВК «Університет-ПНУ» - 3:1 (21:25, 25:22, 25:23, 25:23)
«Спортліцей-ДЮСШ №1» - «Полтавщина-ПНПУ» - 3:2 (25:18, 26:24, 16:25, 20:25, 18:16)
Апріорі не можна було стверджувати, що саме «Регіна-МЕГУ-ОШВСМ-КОСЛ» є беззаперечним фаворитом у цьому квартеті, хоча наявність у її складі мега-зірки в особі граючого тренера Антоніни Жук й досвідченої діагональної із солідним досвідом виступів у Суперлізі – Оксани Ярути – однозначно крила основні «козирі» суперниць. Зрештою, якраз так і вийшло, що саме вищезгадана «солодка парочка» потужно напрацювала на переможний хет-трик. Жук на майданчику – то взагалі було щось, оскільки вона вправно «закривала» і всю задню лінію, не цураючись при цьому видавати такі кульбіти у польоті за далекими м’ячами, що запросто заміняли її молодим партнеркам посібники з технічної підготовки, і виходила у кульмінаційні моменти на ударні позиції, «вистрілюючи» своєю разючою правою так, що аж паркет здригався. Зрештою, саме так сталося й у неймовірному «трилері», який, паралельно з рівнянками, видали дівчата «Університету-ПНУ»: саме Жук поставила в ньому вирішальну крапку невідпорним «пострілом».
Також варто відзначити достатньо вражаючі атакувальні старання Оксани Ярути, котра зачасту майстерно «ігнорувала» чужі блоки, «прошиваючи» їх наче ніж крізь масло, або прицільно пробивала під самісіньку бокову лінію.
Ну й, нарешті, справжнє відкриття у складі «Регіни» - це зв’язуюча Діана Мінько. Звідки у 19-річної дівчини без належного ігрового досвіду така шалена мобільність, холоднокровність, миттєва оцінка ситуації та вражаюче «м’які руки» при асистах будь-якої складності – можна лише здогадуватися. Однак, маємо реальність: якби не оті самі ювелірні асисти у виконанні Мінько – навряд чи вищезгадані Жук та Ярута справили би по собі настільки приємне враження…
Що ж до інших волейболісток з Рівного, то тут, як кажуть, беріть приклад – благо, є з кого. Хоча періодично центральні блокуючі Анастасія Згурська і Дарина Трофімчук показували такі «зубки», що, образно кажучи, «Колгейт» відпочиває…
Таким чином, «Регіна-МЕГУ-ОШВСМ-КОСЛ» приєдналася до ВК «Нафтуся» та ВК «Буковинка-Гойра Груп-КЗ ДЮСШ №4», що також завершили 1-й тур чемпіонату без жодної поразки. Поточну турнірну таблицю дивіться за наступним посиланням…
https://uvf-web.dataproject.com/CompetitionStandings.aspx?ID=65&PID=223
У складі «Університету-ПНУ» також дуже приємно вразила своя Діана – Войтюк. Саме ця 18-річна «це бе», на пару з досвідченішою 35-річною зв’язуючою Іриною Пятковською, віднаходила в собі сили й спроможність бути справжнім універсалом і, головне, повертати партнеркам віру у власні сили, коли, здавалося, ігрова ситуація для них вже є абсолютно безвихідною. Саме так сталося на тай-брейку після відверто «профуканого» четвертого сету у поєдинку з «Полтавщиною-ПНПУ», і саме Войтюк із Пятковською організували фантастичний камбек у тому таки четвертому сеті вже проти «Регіни», коли франківки «горіли» - 8:16. Адже 8 очок поспіль «Університету-ПНУ» за тим ледь не відправили рівнянок у глибокий нокаут, однак тих врятувала феноменальна стійкість феноменального же «бійця» - Антоніни Жук…
Утім, хоч як там було, але у франківок споглядається в запасі чималий потенціал. Насамперед, в особах досвідченого «першого темпу» Ірини Танчук та достатньо «різнобарвної» догравальниці Ганни Палкуш, котрим у цьому турі очевидно забракло стабільності. Бо якщо так ж Палкуш спромоглася епізодично яскраво пофеєрити у двох перших матчах, то вже у третьому напомилялася значно більше прийнятного мінімуму. Хоча, щоправда, й суперник був більш майстровитим…
Юні 13-16 річні дарування «Спортліцею-ДЮСШ №1», всупереч песимістичним очікуванням, сміливо кинули виклик більш маститим суперницям, продемонстрували шалену незламність у скрутні моменти, запаморочливу моторність, класну тактичну дисципліну та індивідуальні сюрпризи від окремих виконавиць. Зокрема, від капітана-догравальниці Христини Савченко й діагональної Дар’ї Дорошенко, котрі частенько шокували суперниць неймовірною, як для юного віку цих дівчат, силою своїх атакувальних «привітів». Моментами яскраво виблискували «перший темп» Софія Саркісян та діагональна Марія Федоренко, ну, а обидві ліберо – Ангеліна Мацюченко та Анна Сіроштан - взагалі періодично ставали справжніми героїнями епізодів.
Тому, зрештою, перемога «на характері» у напруженішій «п’ятихатці» з волейболістками Полтави стала найбільш обгрунтованим підтвердженням колосального потенціалу підопічних гранично вимогливої наставниці Ольги Датій…
Ну й, нарешті, «Полтавщина-ПНПУ»… Хтозна, якими могли вийти результати матчів за участі цієї команди за умови повноцінної підготовки до старту чемпіонату її найдосвідченішого лідера – догравальниці Марти Щербак? Однак, на превеликий жаль, через цілком поважні причини, набирати форму їй довелося вже буквально під час звітних поєдинків. І в останньому з них – проти білоцерківок – Щербак уже виглядала більш-менш схожою на саму себе звичного рівня. Тому дуже прикро, що в кінцівці того запеклого «бойовика» Марта отримала прикру травму й дограти не змогла.
На цьому фоні полтавки, що називається, трималися на плаву лише завдяки шаленій колективній самовідданості в захисті, періодичній розторопності дуже старанної "це бе" Олени Бєлкіної та фантастичним різнобічним зусиллям свого такого ж, без перебільшення, фантастичного «діаманта» - 20-річної догравальниці Катерини Пономаренко. Хоч як парадоксально, але сама вона напрацювала на майже безальтернативну відзнаку «MVP туру», видавши такий колосальний ККД, що численні хвалені «зірочки» Суперліги можуть собі уявити хіба у снах. 68 очок у трьох матчах за більше ніж 50-відсоткової реалізації, помножені на 80 прийомів із вражаючою надійністю – це, знаєте, просто зразковий показник!
І ось як після цього можна ставитися до заяв таких собі «диванно-холодильникових експертів», що у жіночій «вишці» нібито дивитися нема ні на що, ні на кого?..
Отже, залишайтеся з нами, справжні поціновувачі нашого прекрасного виду спорту! Адже вітчизняний волейбольний калейдоскоп, попри всі негаразди, продовжує свій яскравий рух, і вже 18-20 листопада на комфортній арені того таки СК «Лаяр-Палац» відбудуться захопливі протистояння за участю команд жіночої першої ліги. Повірте, там також є, так би мовити, і на що, і на кого…
Пресслужба ГО ФВУ