Перейти до основного вмісту
x
чемпіонки

На чемпіонаті світу U-19 з волейболу пляжного наша пара Єва Сердюк/Дар’я Романюк, не програвши жодної партії, піднялася на найвищу сходинку п’єдесталу!

 

Турецьке місто Ізмір, де сьогодні добіг завершення чемпіонат світу U-19 з волейболу пляжного, для представників України вже здавна вважається по-справжньому фартовим. Адже у попередні роки саме тут ми ставали свідками яскравих тріумфів наших спортсменів у різних вікових категоріях (переважним чином, на чемпіонатах Європи), і неодноразово турецькі шанувальники волейбольних змагань на піску, як і гості Ізміра, із належною повагою дослухалися до акордів Гімну України та, в силу своїх співочих талантів, підспівували його слова. Не став винятком і нинішній візит до цього гостинного турецького міста. Тепер уже, що називається, на повну постаралися Єва Сердюк і Дар’я Романюк - підопічні відомого спеціаліста із Чорноморська Тетяни Сухіної, котрі увесь змагальний шлях пройшли без жодної програної партії та, відповідно, вчергове змусили світову спільноту насолодитися звучанням «Ще не вмерла України…»…  

 

Завдяки своєму солідному рейтингу цей наш дует стартував одразу з групового раунду змагань, і трьома переконливими перемогами підтвердив, що має цей рейтинг не випадково. Адже, що називається, «під роздачу» Сердюк/Романюк почергово потрапили Мол/Флейтквал із Норвегії – 2:0 (21:15, 21:8), Ю/Джанг із Китаю – 2:0 (21:16, 22:20) і навіть представниці славетної бразильської школи Керол/Джуліа – 2:0 (21:19, 21:16).

 

Таким чином, українки пробилися одразу до 1/8 фіналу, де у не менш блискучому стилі змусили відверто засмутитися німкень Берндт/Уль – 2:0 (21:15, 21:14). У чвертьфіналі підопічні Тетяни Сухіної вчергове познущалися з апріорі деморалізованих Керол/Джуліа – 2:0 (21:17, 21:10), а у півфіналі переконливо довели свою перевагу і над американками Куб’як/Шуволтер – 2:0 (21:15, 21:14)…

 

У вирішальному поєдинку Сердюк/Романюк зустрілися зі ще одними спортсменками із США – Мессі/Патер. Апріорі здавалося, що носійка прізвища славетного аргентинського футболіста та представниця не менш славетної школи пляжного волейболу у сукупності не дозволять поставити під сумнів своє реноме. Та ба, українки дотримувалися абсолютно іншої точки зору. При цьому Сердюк виказала шалену готовність, образно кажучи, буквально поріднитися із піском, випльовуючи його з рота в моменти карколомних кидків задля прийому м’яча і повернення його у гру, а Романюк, злітаючи наче сокіл із не меншою самовідданістю, ледь не цілувала трос сітки, заважаючи суперницям виконувати потужні власні атаки та вправно обводячи чужі блоки. Плюс – неймовірна мобільність у «підчищенні» одна за одною та завидне взаєморозуміння у побудові дій від власних подач. І це таки спрацювало! По факту на майданчику споглядалося щось на зразок «та яке там Мессі і т.д.»?! Українки цілком справедливо домінували на повну, змушуючи грізних суперниць нервувати дедалі очевидніше. Тож тут основним було не втратити хоча б на мить власної концентрації та віри у власні сили. Але Сердюк/Романюк навіть натяку на це не дали – давили й давили в усьому від старту і до вирішального розіграшу. Тому, як наслідок – 2:0 (21:17, 21:18), і вони, зрештою, кинулися одна до одної в обійми та поринули, вже зі своїм тренером Тетяною Сухіною, у вихлоп неймовірних ейфорійних емоцій, які й мають супроводжувати усвідомлення колосального загального тріумфу…      

 

…А далі над Ізміром лунав гімн України та вчувалився чергові виключно позитивні відгуки на адресу потенціалу молодіжного арсеналу вітчизняного арсеналу волейболу пляжного. Мовляв, якщо вже маститих бразилійок та американок спроможні долати за явною перевагою…

 

Що ж, відверто дякуємо нашим дівчатам та їхній наставниці за феєричний злет масштабу світового рівня! Браво, Єва Сердюк і Дар’я Романюк, віват Тетяна Сухіна! Щиро поздоровляємо, і так тримати!!!

 

На жаль, не такими успішними були виступи інших представників України. Так, зокрема, ще одна жіноча пара Катерина Удовенко/Таїсія Кальченко вдало подолала кваліфікаційний бар’єр, здолавши там бразилійок Марія Клара/Джованна – 2:0 (21:17, 21:18), представниць Казахстану – сестер Тлєвлєссових – 2:0 (21:13, 21:10) і спортсменок Фінляндії Йокеля/Сінісало – 2:1 (21:12, 21:23, 16:14). Натомість у груповому раунді послідували поразки від американок Мессі/Патер – 0:2 (19:21, 15:21) та німкень Берндт/Уль – 0:2 (18:21, 15:21). Щоправда, наступна перемога над Мартінес/Веласкес із Венесуели таки відкрила їм дорогу до так званого «нокаут-раунду», однак там використати свій шанс Удовенко/Кальченко не вдалося – у запеклому протистоянні вони поступилися угоркам Губік/Вашварі – 1:2 (21:13, 19:21, 13:15).

 

Брали участь у чемпіонаті й дві чоловічі пари Євген Бойко/Віталій Саввін та КирилоТерещенко/Ярослав Тимченко. При цьому принаймні від першої очікували на, якщо й не медальний, та все ж солідний злет. Проте не так сталося, як гадалося. У кваліфікаційному раунді Бойко/Саввін спочатку здолали опір поляків Бесараб/Бета – 2:0 (21:16, 21:15), але потім поступилися данійцям Андерсен/Хансен – 0:2 (16:21, 15:21). Ну, а Терещенко/Тимченко у кваліфікації одразу ж залишилися ні з чим після фіаско від тих же вищезгаданих поляків Бесараб/Бета – 1:2 (21:18, 13:21, 13:15)…

 

Таким чином, як бачимо, Сердюк/Романюк на повну відпрацювали, так би мовити, за себе і за «того хлопця». Тож ще раз суцільні щирі поздоровлення вам – наші «золоті дівчата»!