«Головне, що всі українські волейболісти розірвали контракти з російськими клубами!»
24 лютого Росія розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну. Цей день ми запам’ятаємо надовго. Хтось прокинувся від звуку вибухів, хтось від телефонних дзвінків рідних...
Попри важкі часи, весь цей час ГО ФВУ на чолі з президентом Михайлом Мельником спільно з багатьма європейськими федераціями, всіляко намагається допомагати українським волейболістам.
Спершу у безпечні країни були відправлені наймолодші представники нашого спорту – Польша, Румунія, Естонія, Латвія, Італія. Федерації цих країн гостинно прийняли дівчат, юнаків та надали їм безпечне житло, харчування, а головне місце для продовження улюбленої справи – спортивний майданчик, де вони разом з тренерами продовжують навчатися.
Далі були молодіжні збірні України, яких прийняли Чехія, Естонія та Австрія. Юнаки та дівчата у різних вікових категоріях наразі боряться за путівки до фінального етапу чемпіонату Європи. На це не витрачено жодної копійки бюджетних грошей, вони зараз дуже потрібні на війні з РФ. Все зроблено завдяки роботі та зв'язкам Федерації.
Потім готуватися до Золотої Євроліги-2022 поїхала і жіноча збірна України. Спочатку підопічні Івана Петкова були у Болгарії, а зараз українські волейболістки набирають форму у Хорватії, яка також надала нашій команді всі потрібні умови.
А днями чоловіча збірна України розпочала підготовку до матчів Золотої Євроліги-2022. Прес-служба ГО ФВУ та низка українських ЗМІ оголосили про склад команди. У соціальних мережах почали активно обговорювати вибір головного тренера та не погоджуватися з деякими кандидатурами.
Зокрема, багато неприємних слів про себе почули нападник Ілля Ковальов та зв’язуючий Юрій Синиця, які сезон 2021-2022 провели у складі російських команд. Втім, після початку війни Росії проти України волейболісти, не замислюючись ні на хвилину, розірвали чинні угоди. Ковальов перебрався до Франції, де знайшов нову команду, а Синиця – залишився без роботи.
Попри виступи у країні, яка підступно напала на Україну, і Синиця, і Ковальов та й всі інші гравці команди безумовно засуджують дії російської федерації! Кожного з них, так чи інакше, торкнулася ця війна...
Юрій СИНИЦЯ, зв’язуючий збірної України:
– Після розірвання контракту ми з дружиною поїхали до Польщі. Там ходив до тренажерної зали. Пізніше надійшла пропозиція приєднатися до молодіжної збірної України U22. Я приїхав до Естонії, щоб краще підготуватися до національної збірної та показати свій максимум. Україна – це мій дім, і я хочу прославляти її на міжнародній арені.
Я з Харкова і зараз там погана ситуація. Житлові райони щоденно обстрілюють, люди гинуть! Сестра з чоловіком та дитиною перші два тижні були ще у Харкові, ходили до бомбосховища. Потім поїхали до Дніпра. Ще через тиждень вдалося вмовити маму теж поїхати.
Я і всі мої родичі засуджуємо російську агресію, усі ми віримо у нашу перемогу і чекаємо, коли можна буде повернутись додому!
Ілля КОВАЛЬОВ, догравальний збірної України:
– Про початок війни дізнався вранці з інтернету, одразу зателефонували родичам. Напередодні у команди вже було заплановано тривалий виїзд у ці дні на два тури одразу. Ситуація була неординарна, тож поїхав із командою, як планувалося. Вийшов на матч 28 числа, після чого, обговоривши з керівництвом розірвання контракту, домовилися, що припиняю грати вже з наступного матчу. Розірвання контракту затяглося, оскільки команда відразу ж виїхала в інше місто на наступну гру, як я вже сказав раніше. Президент клубу, він же головний тренер, також був з нами. Всі офіційні папери можна було оформити лише в Сургуті, тому довелося чекати на повернення всіх з ігор, виїзд зайняв близько тижня. По приїзду минуло ще кілька днів, перш ніж ми владнали все з документами. Паралельно був на зв'язку з агентом, удалося знайти варіант у Франції. Тоді й почали збиратися та шукати варіанти вильоту із Росії. Вже на той момент з авіасполученням було важко, тому пошук квитків зайняв чимало часу. У результаті, у нас було 5 перельотів.
Моє ставлення до війни, яку розв’язала на нашій землі російська федерація, звичайно, різко негативне. Агресія, терор і звірства що чиняться російською армією на чолі із владою не мають місця у сучасному світі, тим паче, в Україні. Увесь період з початку війни наші рідні знаходились вдома, намагаємось підтримувати їх, наскільки це можливо. Зі свого боку, будемо захищати Україну на спортивних аренах. Я вірю у ЗСУ та впевнений, що дуже скоро ми переможемо та спільними зусиллями відбудуємо нашу Україну!
Олег ПЛОТНИЦЬКИЙ, капітан збірної України:
– На мою думку, в усіх цих обговорюваннях ключовим є те, що хлопці розірвали контракти з клубами! Всі вони, як завжди, готові представляти нашу країну. Мені здається перш ніж щось вимагати від гравців, тренерів потрібно самим щось зробити для українського волейболу.
Наші гравці виросли в Україні та майже всі з самих наймолодших збірних представляли нашу країну. Всі ці хлопці на протязі 5-7 років заробляли рейтингові очки, які зараз дозволили нам потрапити на чемпіонат Світу! Це, як сказав президент ФВУ, була не гуманітарна допомога з боку ФІВБ, а багаторічна робота всіх причетних до українського волейболу! Так, хтось більше, хтось менше, але всі доклали чималих зусиль.
Я ще раз наголошую, що головне у цій ситуації, що всі українські волейболісти без виключення розірвали контракти з російськими клубами!
Військові на фронті захищають нашу країну а ми будемо захищати та прославляти нашу Україну на майданчику.
Попереду у національних збірних матчі групового етапу Золотої Євроліги-2022. А наприкінці літа на чоловічу команду чекає новий виклик –Чемпіонат Світу-2022. Останній раз на цьому турнірі Україна була представлена у далекому 1998 році у Японії. Там було 12 команд, і команда посіла 10-те місце.
Цього року у підопічних Угіса Крастіньша та всього українського волейбол є чудовий шанс заявити про себе на весь світ!
Суперниками нашої збірної стануть Сербія, Туніс та Пуерто-Рико. Матчі чемпіонату Світу-2022 відбудуться у Польщі та Словенії. Точні дати та міста проведення стануть відомі пізніше.
Чемпіонат світу-2022. Груповий етап
Група А: УКРАЇНА, Сербія, Туніс, Пуерто-Рико
Група B: Бразилія, Японія, Куба, Катар
Група С: Польща, США, Мексика, Болгарія
Група D: Франція, Словенія, Німеччина, Камерун
Група E: Італія, Канада, Туреччина, Китай
Група F: Аргентина, Іран, Нідерланди, Єгипет
Прес-служба ГО ФВУ