Перейти до основного вмісту
x

Діана Франкевич: «В мене зараз такий вік, коли необхідно набиратися досвіду»

Свій перший сезон за кордоном розпочала догравальниця Діана Франкевич. Наразі гравчиня готується до участі в французькій Лізі А у складі команди "Vandoeuvre Nancy Volley-Ball" (VNVB). Своїми першими враженнями Діана поділилась у інтерв’ю прес-службі ГО ФВУ: 

-          Діано, розкажи, як Франя опинилася у Франції?

-          Доречи, коли я тільки планувала переїзд за кордон, Марина Мазенко постійно підшуковувала, що Франкевич – Франя повинна поїхати до Франції, вона інколи мене так і називала. А коли дізналася, що її здогадка справдилась, вона знайшла стару фотку з моїх перших ігор, де я стою така мала у величезних наколінниках біля Ейфелевої вежі (сміється). А якщо серйозно, то під час підбору клубу, мій агент запропонував мені саме Францію, де як відомо сильна Ліга. Також я багато чула про команду, адже є знайомі, які там грали, тому подумала, що це перспективний варіант для мене.

-          Чому виникла ідея їхати за кордон?

-          В мене зараз такий вік, коли необхідно набиратися досвіду. А в Україні окрім «Прометея», я більше не бачила варіантів. Тому і вирішила пограти у каїні, де сильніший чемпіонат.

-          Що можеш розповісти про дівчат з якими будеш грати в одній команді?

-          Через деякий час після підписання контракту, я дізналась, що у цій команді буде грати Тайнара, яка у минулому сезоні грала в «Хіміку». А з іншими дівчатами познайомилась вже безпосередньо коли приїхала у Францію.

-          Чи є мовний бар’єр?

-          Під час відпустки, я займалась англійською та була впевнена, що з мовою проблем не буде. В нашій команді четверо американок і на початку  нашого спілкування я взагалі не розуміла, що вони кажуть. Постійно доводилось повторювати «slowly» (сміється). Трохи попрактикувавшись, стало набагато легше, тому зараз проблем немає. Стосовно французької, то за контрактом в нас передбачено навчання, тому з початку жовтня в нас будуть уроки французької. 

-          Які враження від перших тренувань?

-          В нас була передсезонна підготовка. Через групу у месенджері, нам відправляли план тренувань, а ми у свою чергу, відправляли відеозвіт про виконані завдання. Тому до початку очних тренувань я вже була підготовлена. Більше того, я ходила в тренажерний зал, щоб не втрачати форму. Зараз можу сказати, що тренувальний процес у клубі особливо не відрізняється від того, що було в Україні.

-          Що можеш розповісти про чемпіонат, де будеш грати в цьому сезоні?

-          Тут є чотири команди лідери, а решта команд грає на одному рівні. Різниця між командами десь у 1-2 очка. Минулого сезону наша команда закінчила турнір на 7 чи 8 місці з 14 команд. Тому я думаю, цей сезон має бути цікавим, адже є певна доля непередбачуваності.

 

-          Як взагалі почуваєшся на новому місці?

-          Спочатку було трохи складно, мабуть саме через мовний бар’єр, адже всі між собою вільно спілкувалися, а мені потрібен був час, щоб адаптуватися. Зараз відчуваю себе цілком комфортно, мені подобається і країна, і команда.

-          Які перші враження від Франції?

-          Місто, де я зараз живу дуже гарне, особливо його центр. Люди тут відкриті та привітні. Дуже хочу відвідати Париж, тим паче він тут недалеко знаходиться, тому найближчим часом планую побачити столицю Франці.

Бесіду вела Катерина Бондар